Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen elváltozás a bőrön?...

Ez milyen elváltozás a bőrön? (KÉP LENT)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A képen pirossal bekarikázott elváltozásról lenne szó.


[link]


A történet:

Sajnos a családomban gyerekkorban mindenki átesik ezen a szemölcs mizérián. Jó pár éve nekem is volt egy a kezemen, bőrgyógyász kivágta (utóbb kiderült nem rendesen), még mindig meg van a hege. Később újra kinőtt és elterjedt mindkét kezemen. Sok év alatt sikerült mindet kiirtani.


Idén viszont megjelent a bal lábamon és nagyon elterjedt. Ez a képen látszik is. Használtam a régi ecsetelőt, vérrehulló fecskefüvet, verrumalt, szemölcs tapaszt, de nem igazán használnak, de annyira nem is zavarnak, mert nem fájnak.


VISZONT!!!

kb 1,5 hónapja a bekarikázott részen mélyen a bőr alatt megjelent két kicsike vízhólyag szerűség. Azt hittem feltörte a cipő, nem fájt nem foglalkoztam vele. 2 hete viszont megnőtt, bedagadt és iszonyat szúr, nem tudok a lábamra lépni rendesen. Próbáltam minden trükköt de semelyik sem hatásos (verrumal, tapasz, fecskefú, ecetes borogatás, reszelés)

Ma voltam harmadszorra a bőrgyógyászaton, és ma sem tudtak fogadni a környéken sehol (vác). Előjegyezni pedig csak szeptemberre tudnak, ez elég felháborító...


Ha valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet ez, annak nagyon hálás lennék! (a háziorvos betokosodott, begyulladt vízhólyagra tippel)


Vagy valaki tud esetleg megfizethető magán bőrgyógyászatot vác közelében?



2013. aug. 8. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem hasonló volt a talpamon jó pár éve. Érettségire tanultam otthon és mindkét sarkam tele volt ilyen lyukakkal. Azt mondták szemölcs, vérehulló fecskefűvel próbálkoztam meg ilyen szalicilsavas ecsetelővel, de csak rosszabb lett tőle. Az enyémnek legalábbis nem volt közepe, konkrétan lyukak nőttek a talpamba. Én elmondom mit csináltam: egy hónapon keresztül Terbisillel kentem napi 2x. 3 hétig semmi sem történt, de semmi, aztán az utolsó héten, mint a kámfor eltűntek. Összehúzódtak a lyukak és elmúlt mindegyik. Azóta se jött elő ilyen, csak a barátomnak pár évvel később. Neki is terbisillel kentük és elmúlt. Tudom, a Terbisil gombaölő, ne kérdezd a logikát, csak azt tudom, hogy nekem segített, amikor a tipikus szemölcsirtó szerek nem csináltak semmit.
2013. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az benne a logika, hogy ez egy gombának látszó valami. Egy orvos jobban tudná megállapítani.
2013. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha nem múlik el mindenképp kipróbálom a terbisilt is. Jól gondolod, jobb lenne, ha orvos látná, de mint írtam a legközelebbi időpont a környéken bőrgyógyászhoz szeptember...

2013. aug. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!