Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegen ehetek grapefruitot?

Cukorbetegen ehetek grapefruitot?

Figyelt kérdés
6 hónapos terhes vagyok,a vizsgalatok kimutattak egy kis cukrot nálam(8,4) ami a sok gyümölcsfogyasztástól van mivel nem fogyasztottam édességeket és édes italokat sem viszon gyümölcsöt rengeteget.tudom hogy terheseknél megnö a cukor,ami szülés után elmulik ezért tulzottan nem aggodom,mindennap merem olyan 6-7 korul mozog ami jo.nagyon hianyzik a gyumolcs,orvosom azt mondta hogy agrapefriutot ehetem.a kerdesem az lenne hogy a piros húsú grapefruitot ehetem e,mert azt olvastam annak picit magasabb a cukortartalma mint a feherhusunak.naponta 1 megnöveli a cukrot?

2013. aug. 12. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Az elején kezdem. A cukorbetegséget nem a gyümölcsfogyasztás okozza, hanem a túlzott szénhidrátbevitel. Kenyér és tésztafélék. Ha terhesen 6-7 körül van a cukrod, akkor viszont amúgy nem sok bajod lehet vele. Megsúgom, nem is olyan régen még 7,2 volt az elfogadható érték, de mivel így kevés gyógyszert tudtak eladni, a gyógyszeripar nyomására szépen leszállították 4 körülire. Mindezzel együtt nyugodtan ehetsz grapefruitot. Akár piros húsút is.
2013. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!