Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyors lenne az anyagcserém,...

Gyors lenne az anyagcserém, vagy ez valami betegség jele?

Figyelt kérdés
Nem marad meg bennem a folyadék egyáltalán. Már egy pohár vizet is kipisilek 10 perc után. Ha olyan helyen vagyok (pl egy hosszabb busz út), ahol nem tudok wc-re menni, nem merek inni se, mert tudom, hogy rögtön pisilnem kell utána. Ez mitől lehet?

2013. aug. 13. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen nemű vagy, hány éves. Férfiaknál valószínű lehet prosztata probléma, nőknél inkább egy enyhébb hólyaggyulladás, utóbbi nem valószínű, ha a probléma már évek óta fennál. Vízháztartási, hormonzavarok, vese (ez szintén kevéssé valószínű), agyalapi károsodás, cukorbetegség, pszichés okok, kényszerbetgség is állhatnak a háttérben. Egy alapos orvosi kikérdezés a fenti okok egyéb jeleiről, tüneteiről az egyetlen megoldás. És kérdésedre válaszolva, ez semmiképp sem normális.
2013. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ez annak is az oka, hogy kevés folyadékot iszol. Vagyis a veséd abban a pillanatban már működni kezd, amint egy kevéske folyadékhoz jut. Éppen hogy sokat kell inni a normális vizelethez, nem pedig alig inni. Csak várni kell pár napot, amíg hozzászokik a szervezeted a több folydékhoz. Most szünidő van, nyugodtan kipróbálhatod magadon.Kb 2 hét után hozzászoksz, és rendbejössz. Én kb eddig írtam, minden pohár vizet, hogy kitapasztaljam, mennyi is a 2 liter. Próbáld ki te is.
2013. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Kedves második, ez a válaszod teljesen hibás... ha kevés folyadékot viszel be, csökken a vérvolumen, így a vese vérátáramlása is. Ebben az esetben a vesében renin termelődik, ami a renin-AT rendszeresn keresztül aldoszteron felszabauládást serkenti, az pedig Na és víz visszatartáshoz, tehát csökkent vizeletmennyiséghez vezet. A szervezeted nem hülye, ha kevés vizet viszel be, minden erővel próbálja megtartani azt... egyszerű élettan.
2013. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kedves, udvarias, nagytudású első: a vese nem a kevés víztől akar megszabadulni, hanem a kevés vízben nagynehezen kiválasztott tömény húgytól, mert az ingerli, és irritálja. A kevés vizet vissza is tartaná, ha tudná, csak akkor törni lehetne a vizeletet.
2013. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
És ez bizony így is van, kedves nálam még nagyobb tudású utolsó :D ha a szervezet kevés vízhez jut, igencsak koncentrált vizeletet választ ki, ami sötétebb, szagosabb is. Míg egy úgynevezett "hígító vese" (nagyon sok folyadék esetén) kb 70 mOSM-os vizeletet választ ki, akár napi 25 litert is, addig egy koncentráló vese 1200 mOSM töménységűt, de bizony max fél litert naponta. Vagyis ha kevés folyadékot iszol, akkor igencsak kevés, jó sűrű, koncentrált vizeleted lesz. Az általad megfogalmazott "húúúgy" ami gondolom urea akar lenni pedig ha feleslegben van, a velőgradienshez adódik, és azt is szépen megemeli, de vizet kihajtani nem fogja.
2013. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Vagyis ha kevés folyadékot iszol, akkor igencsak kevés, jó sűrű, koncentrált vizeleted lesz."


Igen, igen, tanult barátom. És a kevés, ámde jó sűrű zagy-ot majdhogynem cseppenként, igen gyakori WC-re járással üríted ki. A visszamaradó üledékből meg képződik sok jóformájú vesekő, hugykő, doszt. Aminek az előnye, hogy ötven évesen az urologia osztály összes dolgozója pertu barátod lesz.

2013. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hihetetlen mennyire makacsul ragaszkodsz a saját butaságodhoz. Még hogy aki keveset iszik, gyakran jár wcre... fogalmam sincs honnan szeded ezeket. Minden esetre ha bárminemű egészségügyi képzésben vagy, érdemes néha felkukkantani egy belgyógyászati osztályra és megnézni egy-egy 24 órás vizeletgyűjtést. Meg azokat a néniket akik sírva mesélik el neked reggel a viziten, hogy nem mernek napi 1 pohárnál több vizet inni, mert nem akarnak pelenkába pisilni és nem is járnak ki akár napokig emiatt. Vagy egy baleseti ellátót, ahol mindig az első a folyadékpótlás.. ha nincs más, egy vérző betegnek akár vizet is adunk csak a vérvolument tartsuk fenn, nehogy kollabáljon. A vízháztartás szempontjából az ELSŐ és legfontosabb, hogy legyen vérMENNYISÉG, amit a szív keringtetni tud, ami miatt élsz... nem azt, hogy most húha gyorsan szabaduljunk meg a sok salakanyagtól, az másodlagos. Nem vagy tisztában a dolog komplexitásával, én viszont nap mint nap ott vagyok és látom.
2013. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem urológus mondta, hogy sok folyadékot igyak ( és ne azt, hogy keveset). Azóta valóban rendbejöttek a hugyászati ( urea?) dolgaim. Sajnálom a betegeket, akik inkább nem isznak, nehogy pisilniük kelljen. De ez biztos jó nekik? A dolog összességét tekintve! Megkérdezhetem, te orvos vagy, vagy ápoló?
2013. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Negyedéves orvostanhallgató. Am nem, közel sem jó nekik.. ahogy mondtad bekövesednek, ízületeikbe is lerakódik az a sok szar, ilyen melegben lecsökken a kálium szintjük, ezért félrever a szívük.. szal kész borzalom. Egy ideig kérleljük őket, ha nem isznak, akkor kénytelenek vagyunk infúziót választani, de a kórház fölöslegesen nem költ erre. Nem véletlen mondják h inni inni inni tessék főleg ebben a dög melegben. De ha valaki olyan, mint a kérdező, hogy egyből átmegy rajta a folyadék, akár egy pohár víz is 10 perc alatt, ott súlyosabb dolgok szoktak a háttérben lenni, amit mindenképp ki kell vizsgáltatni. De mivel nem válaszolt... Lehet csak egy átmeneti kis hólyagfertőzés vagy irritáció volt és már el is múlt.
2013. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ezzel érdemes orvoshoz fordulni.

Félreértés ne essék, egyébként rendesen iszom. Nem igaz, hogy nem iszok vizet, hogy ne kelljen pisilni. Ezt csak arra írtam, hogy ha elindulok itthonról és mondjuk (rendszeresen ingázok vidék és Pest között) több mint egy órás busz úton vagyok, akkor ott nem fogok inni, mert tudom, hogy egy kis időn belül idegrohamot kapnék, úgy feszülne a hólyagom.

Ja és ami még érdekes lehet, sokkal több mennyiségű a vizeletem, mint amennyit megiszok.

2013. aug. 18. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!