Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magyarországon mikor halt meg...

Magyarországon mikor halt meg utoljára ember veszettségben? És most is van még itt veszettség?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mikor halt meg utoljára, de igen van még veszettség. Egyik ismerősünket kb egy éve harapta meg egy veszett állat és elkapta tőle. Mivel időben kiderült, mert azonnal elment orvoshoz, így semmi baja sem lett, csak oltásokra kellett járnia. Ma már nagyon ritka szerintem, mivel ha valakit megharap egy veszett állat, akkor elmegy orvoshoz és még időben kivizsgálják. Angliában 2009-ben meghalt egy nő. Magyarországon pedig több halálos áldozat volt 1994-ben Ricsén. Amúgy emberről emberre nem terjed.
2013. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013 június 19-én.
2013. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2., ezt honnét szedted?
2013. aug. 15. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
1994. október Ricse, ez volt az utolsó. Veszett macska volt a bűnös. Az áldozatok nem mentek orvoshoz és az agyonvert macskát is csak elásták a kertben, nem vizsgáltatták meg. A kutyákat már nagyon régóta oltják, a vadállatokat is már vagy 20 éve legalább immunizálják repülőből leszórt oltóanyagos kajákkal, így a másik fő terjesztői a rókák is védettek, veszett róka így ritka, de még van, idén is találtak már. Na meg ugye azért is ritka már, mert ha ismeretlen állat harap meg valakit akkor biztos, ami biztos alapon megkapja az oltást így biztos nem lesz beteg.
2017. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

pontos adatok:


ÉV halálesetek okozója

1994 2 macska ( ugyanaz)

1991 1 macska

1985 2 róka, macska

1978 1 importált ( külföldi volt, nem tudni)

1967 1 róka

1951 1 kutya

2017. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!