Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy nem veszik...

Lehetséges, hogy nem veszik észre a vakbélgyulladást?

Figyelt kérdés

Január óta fáj a jobb oldalam, hol jobban, hol kevésbé, de állandóan. Néha tompa, néha nyilalló a fájdalom.


Voltam 3 HASI UH-n, gyomor és béltükrözésen, vérképem rendben van. 2 magán Gasztoenterológusnál is voltam, de nem gyanakodnak vakbélre.


Írják, hogy az atípusos vakbélgyulladást nehéz észrevenni, elképzelhető, hogy ez is az lenne?



2013. aug. 21. 23:06
 1/6 A kérdező kommentje:

Lázam nem volt, max néha egy kis hányingerem.


És nekem a csípőmnél fáj, a jobb bordaív alatt. Onnan sugárzik néha alhas, nagyon ritkán hát irányába is.


Az akut vakbélgyulladást szinte lehetetlen észrevenni?


Egész nap rossz a közérzetem a folyamatos fájdalomtól, már a munkámra is alig tudok koncentrálni.


tudom, hogy itt kevés az orvos, inkább tapasztalatokat várok, hogy akinek volt akut vakbélgyulladása, azt hogyan vették észre, vagy ő maga milyen tüneteket produkált?!

2013. aug. 22. 08:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Január óta már 15x meghaltál volna, ha vakbélgyulladásod lenne. A vérkép egyértelműen megmutatja, ha gyulladt, mert a CRP értéked emelkedett. Az ha rendben van, nem is vizsgálnak tovább vakbelet. Én inkább gyanakodnék gerincproblémára, képes ismeretlen eredetű hasi fájdalmat okozni.
2013. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, idültre gondolok nem akutra! Ami elhúzódik hosszabb ideig is.
2013. aug. 22. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha lenne a testedben gyulladás, azt a CRP mutatná, még idült esetén is. Ülő munkát végzel? Azoknál gyakori a hasfájás és nem is sejtik, hogy a gerincük tehet róla.
2013. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,ülő munkát végzek.


Az orvosok is arra gyanakodnak. De még próbálok kizárni minden egyebet, mielőtt akár CT-znének vagy egyebek.


Reumatológus szerint nincs mozgásszervi bajom, de lehet ő sem látja teljesen pontosan.


Illetve, ha gerinc lenne, attól is lehet általános rossz közérzetem? Törhetnek rám rosszullétek?


Mert nekem ezek inkább valami szervi eredetűnek tűnnek, persze nem vagyok orvos....

2013. aug. 22. 12:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A gerinced minden szervedre hatással van, mindennel összefügghet, az idegek mind ott futnak össze. Ehhez nem reumatológus kell, hanem ortopéd szakorvos és egy CT a gerincedről.
2013. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!