Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi pontosan a spina bifida...

Mi pontosan a spina bifida occulta/rejtett gerinchasadék?

Figyelt kérdés

Először is, utánanéztem googlen, de nem értem pontosan, hogy ez micsoda.

Nagyon fáj a derekam, valószínűleg porckorongsérvem is van. Az ortopédián kapott ambuláns lapon diagnózisként a scoliosis mellett a "rejtett gerinchasadék" is megtalálható, a röntgen résznél pedig, hogy "az S.I. csigolya íve részlegesen hasadt". Úgy tudom, hogy akinek "nyitott gerinc" betegsége van, az mozgássérült, ezért nem értem, miért van ez a lapon. Tudnátok segíteni?

Előre is köszi!

18/L


2013. szept. 2. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A rejtett gerinchasadék pontosan azt jelenti, amit a lapra felírtak. A csigolyán hátul van egy hasadék, amin nem tud kitüremkedni a gerincvelő, vagy az azt burkoló hártya, ezért rejtett, és jobbára tünetmentes.

Ezt látni a röntgenen:

[link]

[link]

A nyitott gerincnek vannak más változatai is, amikor a helyzet súlyosabb, és különféle idegi eredetű tünetek jelentkeznek, amelyek nem korlátozódnak a mozgásra, hanem tanulási zavarok és értelmi fogyatékosság is jelentkezhet. Azonban tudni kell, hogy nem mindenkinél ugyanaz, és nem mindenkinél jelenik meg minden tünet.

2013. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2013. szept. 2. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!