Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Echodús góc mit jelenthet?

Echodús góc mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez így nem sokat. Az ultrahang lát valamit.
2013. szept. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Uh Vélemény: 10mm-es angiomyolipóma.
2013. szept. 18. 12:58
 3/13 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyben igen gyakran fordulnak elő körülírt képletek, csomók, melyeket göböknek szoktunk nevezni. Ezek működési zavar mellett, de attól függetlenül is kialakulhatnak. Az esetek többségében ártalmatlanok, jóindulatúak. Ultrahanggal tünet- és panaszmentes emberek jelentős részében is találhatóak kisebb-nagyobb göbök, melyeket aszerint írunk le, hogy a pajzsmirigy normális szövetéhez képest kevésbé, azonosan vagy jobban verik-e vissza az ultrahangot, és így echoszegény, izoechogén vagy echodús képletként szokott a leletben szerepelni. A szolid elnevezés azt jelenti, hogy a folyadékot tartalmazó cisztózus (cystosus) jellegű képletekkel szemben ez tömörebb anyagot tartalmaz. A göbök pontos leírásának az a jelentősége, hogy bizonyos ultrahang jelek esetén gyakoribb a rosszindulatú sejtek előfordulása a képleten belül, de az echodús kerek göbök rosszindulatúságra a legkevésbé gyanúsak, különösen ilyen kis méretben nem azok. A frissen felfedezett göb vagy göbök ultrahangos követése azonban ajánlott, erre a kezelőorvosa (endokrinológusa) adhat tanácsot. Általában félévente majd évente szokták ellenőrizni a göbök méretét
2013. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hasi uh-n voltam és ott írták ezt a papírra.
2013. szept. 18. 13:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy a vizsgálat során feltűnt az adott vizsgálati területen egy körülírt elváltozás, ami echodús (ez annyit jelent legegyszerűbben fogalmazva hogy jól elkülönül a felvételen, feltűnő, erősen látszik.. fizikailag persze más a magyarázat, az echo ányék, az UH elnyelődés blabla nem kell különóra, elég ennyi). Az angiomyolipóma a vese jóindulatú daganata. Valószínűleg ezt találták, de biopszia nélkül sztem nincs pontos diagnózis (kövezzen meg az első urológus aki egy oncocytomát ultrahangon elkülönít az angiomyolipómától). Szal ennyi... jóindulatú vesedaganat.
2013. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2011-ben találták, 10mm-es. 2012-ben újabb ultrahang azon már nem volt látható. tehát akkor nem kell félnem? nem rákosodhat el?
2013. szept. 19. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy regrediált (visszafejlődött) a daganat, de valószínűbb, hogy ott van még csak az UH nem találta. Az ilyen pici elválotzásoknál előfordul hogy egy egyszerű fiziológiás változékonyság, lokális folyadéktöbblet vagy keringési anomália miatt nem veszi észre az ultrahangos orvos az elváltozást. Arról nem tudok 100%-ban nyilatkozni, hogy az angiomyolipóma átalakulhat-e rosszindulatú daganattá vagy sem (szerintem igen), de azt tudom hogy 4 cm alatt rendszeres kontroll elegendő ahhoz, hogy a beteg nyugodt lehessen, nincs semmi gond. 4 cm felett, illetve elhelyezkedésétől függően ha tüneteket okoz, ki szokták venni, olykor a teljes vese is eltávolításra kerülhet. Szerintem ameddig rendszeresen jársz kontrollra, semmi okod az aggodalomra. Ha probléma adódik, időben észre fogják venni. (Közben rájöttem h hülyeséget írtam az előző kommentemben, ez a fajta daganat a zsírtartalma miatt tisztán megkülönböztethető más benignus vesedaganatoktól szal sorry).
2013. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Következő héten megyek újabb ultrahangra,remélem nem lesz baj.
2013. szept. 20. 05:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Az izoechogen mit jelent?
2014. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lipoma valamilyen zsírszövetes szövetszaporulat
2014. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!