Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már itt valakinek halálkö...

Volt már itt valakinek halálközeli élménye?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor le tudná írni pár mondatban, milyen érzés volt?! Milyen pálfordulás következett be az életében utána? Az érdekelne leginkább, hogyan tették túl magukat ezen?

Főleg olyanokra gondolok, akiknek valamilyen elhúzódó komoly betegség kapcsán voltak kellemetlen érzései. Az orvosaimtól azt hallottam, hogy nem feltétlen jelenti azt, hogy "látomásai" voltak az illetőnek, hanem elég annyi is, hogy az ember pl. rákos volt és komolyan elgondolkozott az életén, hogy mennyire véges.

Minderre azért lennék kíváncsi, mert két éve átestem egy komoly betegségen, mivel hónapokig csak találgatták, mi bajom lehet, ezért elég sok rossz hírt kaptam az orvosoktól. A környezetem pedig, mivel fiatal vagyok, nem vette komolyan a betegségemet, én viszont éreztem, hogy ez nem a "sima megfázás, majd elmúlik" kategóriába esik, hanem igenis komoly. Ráadásul, ahol voltam kórházban, nem nagyon tudtak meglátogatni a családtagjaim, rokonaim. 2 hét alatt egyszer látogatott meg egy hozzátartozóm, de úgy éreztem ő sem vette komolyan a bajomat. Megértem, hogy nem akarták, hogy depressziós legyek utána vagy hasonlók, de a hónapokig tartó találgatások alatt egyre jobban nem beszéltem nekik arról, hogy az orvosok milyen rossz híreket mondtak, inkább nem mondtam semmit, mert azt éreztem, hogy senki sem hallgat meg igazán. Nehogy azt higgyétek, hogy nem próbálok beszélni róla, mert most is, rengetegszer elmondom, hogy mi volt a pontos betegségem, de még a mai napig is úgy látom, hogy a családomnak fingja sincs mi ez. Múltkor anyámat hallottam beszélgetni, olyan marhaságokat mondott, hogy kínomban röhögtem azon, miket hord össze az akkori betegségemről. (Mondjuk Ő külön kategória, mert elég lassú felfogású...de akkor is zavar, hogy ennyire nem érdekelte/érdekli őket)

Gondolom én is rá tettem egy lapátra a mostani viselkedésükre. Két év után is vannak napjaim, amikor elég erősen eszembe jut, mi volt akkor. Tudom, még nem tettem túl magam ezen. Mit tegyek, hogy valami változzon? Szerintetek nekem ebben csak pszichológus segíthet már csak?

Egyébként, mikor beteg voltak iszonyatosan sokszor éreztem azt, hogy "most eljött a vég értem".



2013. szept. 19. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Megírnád privátban, hogy milyen betegséged volt? Medikus vagyok, szakmai kíváncsiság. :-)


Ami a halálközeli élményt illeti, sajnos ilyen jellegűvel nem tudok szolgálni. Asthmás rohamom volt már, de nagyon régen.

2013. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pokahontas válasza:

Nekem volt testen kívüli élményem éveken át...spontán test-elhagyások.


ha érdekel valakit írok.

2013. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mantle cell lymphoma rakom volt, sokat szenvedtem, de tuleltem
2013. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pokahontas válasza:
Ez egy második esély az Életre..
2013. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Hogyan sikerült túltennetek magatokat a történteken lelkileg ill. mi változott meg bennetek belsőleg?

Pocahontas: Pontosan milyen élményeid voltak? Érdekel a dolog. Mi okozta a test elhagyásokat? Beteg voltál? Ha igen, szabad kérdeznem, hogy milyen jellegű?

2013. dec. 14. 18:31
 6/6 Passiflora ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Személyesen nem éltem át ilyet, de két ismerősömnek volt halálközeli élménye, egyiknek gyerekkorában, amikor majdnem belefullad egy tóba, a másiknak pedig idős korában, egy műtét közben.


Mind a kettőnek szép élmény volt az elmondásuk szerint, az idős néni azt mondta, hogy igazából nem is szeretett volna visszajönni "onnan", mert valami olyan, feltétel nélküli szeretet vette körül, amit képtelenség szavakkal leírni, és azt élte meg, hogy abban a másik dimenzióban találkozik azokkal a szeretteivel, akik akkor már nem voltak fizikai testben.


Azt mondta, hogy utána teljesen elmúlt a haláltól való félelme, sőt és minden, halállal kapcsolatos rossz érzése, és ő meg volt róla győződve, hogy ez nem egy átmeneti állapot (mint egyesek feltételezik), hanem valami csodálatos új létezés kezdete, ami újra vár rá, ha egyszer tényleg meghal.


Régebben több könyvet elolvastam a erről témáról, de nekem az volt a legnagyobb élmény, amikor kb. 10-12 éve egyszer a Revital Alapítvány szervezésében, Budapesten a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Dísztermében tartottak egy egész napos rendezvényt, ahová előadóként meghívták többek között Dr. Raymond Moody-t, akit az halálközeli élményekkel kapcsolatos, tudományos igényű kutatás atyjának tartanak, és talán ő írta a legelső könyveket ebben a témában.

Rajta kívül tartottak előadást magyar orvosok, köztük egy traumatológus és Dr. Pilling János, a SOTE Magatartástudományi Intézetének a vezetője, és felszólalt több olyan ember is, aki átélt halálközeli élményt. (Többségük kórházban, újjáélesztés közben, és egy férfi, aki autóbaleset következtében.)


A beszámolóknak sok közös vonása volt, többnyire olyanok, amiről korábban könyvekben leírt élménybeszámolókban is olvastam. Két dolog maradt marad meg nagyon az emlékezetemben.


Az egyik, hogy aki egy - egyébként nem az saját hibájából bekövetkezett - autóbalesetben súlyosan megsérült (a szokásos dolgokon kívül, miszerint egyfajta nem lokalizált, vagyis agyhoz nem kötött tudatossággal kívülről, felülről "érzékelte" az eseményeket, azt, hogy mi történik a testével, hallotta, hogy valaki hívja a mentőket, stb, azt mondta, hogy nemcsak mások kimondott szavait "hallotta", (annak ellenére, hogy a fizikai érzékszervei nyilván nem működhettek, hiszen eszméletlen állapotban feküdt az autóroncsban), hanem a baleset helyszínén összegyűlt emberekét is. Úgy tudta megfogalmazni, mintha ez ahhoz hasonlóan történt volna, mint valamifajta telepatikus gondolatátvitel.


Konkrétan elmondta, hogy nemsokkal a baleset előtte vásárolt valami nagyon jó, drága autót (egy piros sportkocsi rémlik, de ebben már nem vagyok biztos ennyi idő távlatából), amire már régóta vágyott, és érzékelte, hogy az egyik, a helyszínre érkező autó vezetője az gondolja magában, látva a balesetet, hogy akinek ilyen szuper kocsija van, biztos száguldozott ész nélkül, és „meg is érdemelte, ami történt”.


Ugyanakkor az is eljutott a tudatáig, hogy egy másik autóban utazó hölgy egyfolytában imádkozik az életéért, meg azért, hogy mielőbb kiérkezzenek a mentők, és hogy – az előzővel ellentétben - ez mennyire jól esett neki.


Azóta már többször olvastam ezt a fajta tapasztalatot túlélők beszámolóiban, (mármint hogy mások gondolatait is érzékelték, nem csak a ténylegesen elhangzott dolgokat), pl. olyat is, hogy az újjáélesztést végző orvos azt gondolta, hogy sajnos már alig van esély arra, hogy „visszahozzák”, ő (a páciens) meg mindenáron szerette volna valahogy a tudomására hozni, hogy „még él”, ne hagyják abba az újjáélesztést.


A másik érdekes tapasztalatot egy másik férfi mondta el, aki azt mondta, hogy amikor lepergett előtte élete filmje, akkor az volt a meghökkentő, hogy bizonyos helyzeteket nem a saját, hanem a másik érintett személy szempontjából látott, vagyis inkább érzett át. Átérezte, mikor valakinek nagy szomorúságot, fájdalmat, csalódást okozott, cserbenhagyott, stb. és ez viselte meg legjobban az egészben.


A többiekkel együtt azt mondta, neki nagyon átformálta az egész életét ez az élmény. Ha jól emlékszem, előtte nagyos sikeres és ambiciózus, de túlhajszolt üzletember volt, és utána - ha nem is egyik napról a másikra – megváltozott nála a fontossági sorrend, és a nagyjából a teljes értékrendje. A pénz jobban háttérbe szorult, és inkább sokkal több időt töltött a családjával és a barátaival.


Még eszembe jutott egy érdekes eset, egy orvosi csodának tartott gyógyulás, amit a túlélő hölgy egy ilyen halálközeli élmény során átélt csodálatos tapasztalatoknak tulajdonít. Most már nincs rá időm, de szívesen megkeresem majd, és elküldöm a hivatkozást, ahol meg lehet nézni vele egy TV interjút a Youtube-on. Megkérdezhetem, hogy tudsz-e esetleg angolul?


Minden jót Neked, üdvözlettel: Vera

2013. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!