Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A labor erdményem szerint mi...

A labor erdményem szerint mi lehet a bajom? Mit jelentenek az alábbi eredmények? Nagyon félek, vagy iszonyatosan?

Figyelt kérdés

VIZELETVIZSGÁLAT!

Név - Hol - eredményem - (ref.tartomány)

Fehérvérsejt/látótér: 61 (0-4)

Vörösvértest/látótér: 164 (0-3)

Baktérium/látótér: 2518 (0-60)

Fehérvérsejt/ul: 337 (0-22)

Vörösvértest/ul: 912 (0-17)

Cilinder/ul: 7 (0-3)

Baktérium/ul:13976 (0-300)


Vizelet üledék eredményéhez raktak egy *-ot,és alá van írva,hogy a vizelet üledékes automata mikroszkópos vizsgálatot javasolt.

Mit jelent az,hoyg fedve ép vvt-vel és fvs-sel?

4-5 lhs

sűrű nyák

zsuf bakt

???

Sajnos csak csütörtökön du. tudok menni az orvoshoz,addig nem segítene valaki? Nagyon be vagyok tojva! :(


2013. szept. 23. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még ilyenfajta laboreredményt nem is láttam. Hogy jön a vizelethez a látótér?

Ki küldött el vizsgálatra, és miért?

2013. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van a látótéri,és az üledékes vizsgálat! Nekem 30 éve ilyen a vizelet vizsgálat,még akkor is,mikor semmi bajom nem volt. De szerintem mindenkinek!

Körzeti orvos küldött el,mert fájt a vesém!

2013. szept. 24. 07:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Látótér: az operátor azt írta oda, hogy hány bacit lát egy látótérben (a mikroszkópon).


Kérdező, ne legyél betojva, baktériumos fertőzésed van, fogsz kapni antibiotikumot és kész. Másokkal is előfordult már ilyen a világon (a nők 75%-a megkapja az élete során ezt egyszer-kétszer) :)

A kiváltó ok lehet simán csak a fertőzés, vagy esetleg talán vesekő, ami a vizeletpangás miatt tesz könnyebb prédává a bacik számára. Nem hinném, hogy komolyabb lenne.

2013. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi!

Hát vesekő kizárva,mert urológus kizárta,és uh.is ezt igazolta! :)

Viszont egy nagyon csúnya fertőzést kaptam el,még nitrit is volt a vizeletemben,ez elkerülte a figyelmem! :(

Tényleg antibiotikumot kaptam,napi 2-t szedek reggelente 5 napig! Köszönöm! :)

2013. szept. 27. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!