Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködést hogy...

Pajzsmirigy alulműködést hogy vizsgálják ki?

Figyelt kérdés

Olvastam a tüneteit, de elég sok van, ebből nem lehet egyértelműen következtetni, ha egy is igaz rám.


Ez sima vérvételből kiderülne? Mármint ha csak egy általános vér, vizeletvizsgálatot, labort csináltattam az elmúlt években, akkor kiderült volna? Vagy ehhez célzott hormonvizsgálat kell?



2013. jún. 5. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, célzottan kell kérni TSH, T3 és T4 hormonszintet

ha a TSH jó, akkor sajnos nem csinálják meg a másik kettőt, pedig az még nem jelenti azt, hogy nincs gond a pajzsmirigyeddel. Mármint TB alapon nem csinálják meg...

2013. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kell kérni beutalót a pajzsmirigy ambulanciára, vagy ahol nálatok ezt nézik,időpontot kell kérni, pár nappal előtte vérvétel, csak a hormonokat nézik. Utána, ha nincs benne a határértékben, gyógyszert kapsz, és folyamatos kontrollra kell visszajárni. Nekem legalábbis így van, mindig a pajzsmirigy doki mondja, mikor kell visszamenni.
2013. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!