Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelenteken az EKG leleten?

Mit jelenteken az EKG leleten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is bocsánat, ha a kategória nem lenne megfelelő, de nem találtam jobbat hirtelen.


Édesapámnak lesz egy húgyhólyag műtétje, ahol egy daganatot fognak kivenni belőle. Most nem erről lenne kérdésem hanem ma volt éppen az altatóorvosnál.


1) kérdés: Mit jelent az EKG-ban a fordított szinusz görbe? Sok sok sok éve ilyen már édesapámnak minden EKG és mindig hajkurásszák ezzel... Tudna nekem erre valaki egy rövidke magyarázatot adni, hogy ez miért olyan fontos/veszélyes stb? Mert nem értjük.


2) kérdés: Mi számít friss és régi infarktusnak? Azt írja a lelete, hogy inferior infarktus... az inferior nekem az angolból ismerős, hogy alárendelt, alábbvaló stb... De tényleg időtartamra nézve mi számít friss és régi infarktusnak?


Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon kíváncsi vagyok ezekre...


2013. szept. 24. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy segítséget vársz, de számomra annyira érthetetlen, hogy ezt hogy nem vagytok képesek az orvostól megkérdezni? Pláne ha évek óta fennáll a probléma. Még a háziorvos is tudna rá válaszolni. Ha pedig nem értitek, akkor visszakérdeztek. Ennyi.
2013. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miklós G. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Privát üzenetben próbáljon részletes EKG-leletet küldeni, aztán az alapján majd megpróbálok valami informatívabb választ prezentálni. Ez alapján csak annyit tudok mondani, hogy mindenképpen van némi polarizációs zavar a kamra munkaizomzatában, ami lehet nekrózis (szövetelhalás) következménye. Ez egy korábbi infarktustól alakulhatott ki. Azért kell ilyen eltéréseket figyelembe vennie az Aneszteziológus szakorvosnak, mert a műtét előkészületei (dormicum injectio, stb.), illetve maga a műtét is terhelő tényező a szív számára. Egy bizonyos részén sérült, elhalt szívizomzat kevésbé tolerálja azt.

A másik kérdésére: Alsó régióra (akár szívcsúcs, de ez ebből még nem bizonyos...) kiterjedő infarktustól volt szó ezt jelenti az inferior infarctus. Azt pedig az EKG-görbéjéből igen szépen lehet látni, hogy egy gyógyuló, esetleg gyógyult, vagy egy akut myocardialis infarctusról van e szó. Az EKG-görbéi, kisebb kiemelkedései mind egy szívösszehúzódás alatt bekövetkező történés, feszültség és idő függvényében kimutatott görbéi.


Szóval várom az üzenetét, remélem eddig is segíthettem!


Üdvözletem: M.G.

2013. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor köszönöm szépen a válaszokat! Mit is várok az emberektől. Pedig már megszokhattam volna, hogy ha kérdezek nem válaszolnak csak kapok a fejemre, mert kérdeztem... mindegy. Vegye mindenki úgy, hogy nem kérdeztem semmit csak egyel több marha kérdést tettek fel erre az oldalra...
2013. szept. 24. 17:34
 4/5 Miklós G. ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy segíteni próbáltam, bár lehet, hogy az üzenetem elolvasása az kimaradt. Nem kell azt hinni, hogy egészség témakörben csupán olyan emberek mozognak itt, akik csak tapasztalatból tudnak véleményt nyilvánítani. Én továbbra is fenntartom a lehetőséget.
2013. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az inferior infarktus hátsó fali infarktust jelent, nem az időtartamára utal - csupán a helyét jelzi. Maga az EKG görbe megnézése nélkül nem igazán lehet semmire sem következtetni. Úgyhogy elnézést, hogy látatlanban nem tudjuk elemezni édesapád EKG-ját.

Valószínűleg van falmozgászavara.

Friss infarktus, ami néhány napja történt.

Régi infarktus nyilván ennél régebben. Az is előfordul hogy enyhe/nem típusos tüneteket okoz, ezért az ember észre sem veszi, hogy lábon "kihordott" egy infarktust - esetlegesen egy későbbi EKG-vizsgálatnál derül fény rá.

2013. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!