Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Labor vizsgálat alapján: a...

Labor vizsgálat alapján: a trombocyta szám 111, gpt (Alat) 1, illetve a gamma gt 53. ezek a komolyabb eltérések a leleten, ez mennyire jó, vagy mennyire rossz?

Figyelt kérdés

Főleg a gpt (Alat) idegesít kissé, h csak 1-est mértek!

A dokim azt mondta, h kutya bajom..., ezért is kérdezem itt meg.



#vérvétel #labor #lelet #Gamma-GT #trombocyta szám #gpt ( Alat)
2013. máj. 14. 10:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat...ez lemaradt, az is érdekelne, h ezek úgy egyébként mire utalnak?
2013. máj. 14. 10:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezekkel 100 évig élhetsz, a trombocyta picit alacsony, de legalább nem kapsz trombózist (a vérzékenységhez meg nem elég alacsony ahhoz 20 alatt kellene lennie), a gpt meg a gamma gt a májra utal, de a gpt-nek csak akkor gond ha magas, a gamma gt-d meg a mérési hibahatáron belül haladja meg a felső vonalat, egy komolyabb ivászat után másnap pl. 1000 feletti értéket is lehet mérni.
2013. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aha. Fogászat miatt is kérdeztem, mert a szájsebészem meg azt mondta, h ha 130 alatt lesz megint a trombocytám, akkor nem kezdhetik el a húzást..., mondván, h elvérezhetek.

Tavaly még 60-90 között mozgott, akkor egyenes "hisztiztek" a dokik erre, most jobb, de most is akadékoskodnak, akkor ilyenkor most mi van?

2013. máj. 14. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tartósan alacsony az azért nem jó, műteni nem is szeretnek vérzékeny beteget. Normál üzemmódban a 110-es plt nem kéne, hogy gondot okozzon, műtétnél azért jó ha eláll a vérzés.
2013. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na ez jó...igazából nem szoktam vérzékenységet tapasztalni, pl. ha megvágom magam véletlenül vmivel, vagy vért vesznek le tőlem stb.

Akkor most elképzelhető, h a szájsebészeti foghúzásra még várhatók egy jó dbig? :(

Ilyenkor ez kezelhető amúgy vmivel, h elérje azt a számot, amire már szívesebben húznak?

Bár az utóbbi hülye kérdés, mert régebben - már nem tudom meg mondani pontosan mikkel - kezeltek gyógyszeresen a trombi miatt, de kb. semmit se ért.

2013. máj. 14. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit én a vérképről tudok azt a gyerekem kemo-ja alatt tanultam meg, ott viszont nem gyógyszerrel hanem átömlesztéssel oldották meg a trombocitopéniát, u.h. ebben nem tudok neked tanácsot adni. Nagyon tud vérezni egy foghúzás, itt is naponta van kérdés ezzel kapcsolatban, szóval nem gondolom, hogy kicseszésből ódzkodik a doki.
2013. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod...hát azt persze én se gondoltam, h kicseszésből tennének így, csak ugye az egyik ezt mondja, a másik meg azt - másik alatt a házi dokimat értem -, és már nem tudom kinek higgyek, közben meg már marhára túl szeretnék lenni a fogászati kínokon, mert sajnos nálam azok okoznak igen sok gondot szervezeten belül is, tehát most én nem csak egy sima - ami önmagában is rossz persze - fog fájásról beszélek. :(
2013. máj. 14. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!