Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Így alap, hogy nem lettem...

Így alap, hogy nem lettem tetanuszos? Vagy meddig lappanghat?

Figyelt kérdés

Kiskoromban kaptam tetanusz oltást. Viszont most ugrott be, hogy kb 15-16 éves lehettem, amikor beleléptem egy szögbe mezítláb. De hamar begyógyult.

Most 20 éves vagyok.


Akkor nem kell félni, hogy lappang bennem a tetanusz?


Csak azért kérdezem, mert olvastam itt a kérdéseket, hogy aki szögbe lép, az már rohan tetanusz oltásra.



2013. szept. 25. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Az, hogy rozsdás volt-e, nem tudom.


De olyat olvastam, hogy akkor látszik, ha teljesen kipirosodik az ér, és jól láthatóan.


Bár ez már 5-6 éve volt. Mármint amikor beleléptem.

2013. szept. 25. 20:10
 2/6 anonim ***** válasza:

12 vagy 14 éves korban van egy kötelező oltás, amiben tetanusz elleni is van, így valószínűleg védett voltál. Az állandó védettséghez talán 10 évente kéne újraoltani.


De nézz utána a lappangási időnek, úgy tudom, határozottan kevesebb, mint 5 év.

2013. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt olvastam wikipedián, hogy 8 naptól több hüónapig is terjedhet a lappangási idő.


Akkor ezek szerint nem kell félnem a tetanusztól?

2013. szept. 25. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel a tetanusz lappangási ideje általában 1-2 hét,biztosan ne lettél az. De azt tudni kell,h bár ritka az ilyen fertőzés,de azért még ma is előfordul,ezért érdemes a sérülést követően 72 órával beadatni a vakcinát. A "vörös csíknak",érgyulladásnak és a tetanusznak amúgy semmi köze egymáshoz. Az érgyulladást bakteriális fertőzés okozza(de ez bármi lehet,de nem a tetanusz),annak egészen más tünetei vannak. És az is mindegy,h rozsdás volt-e ami a sérülést okozta. A tetanusz egy baktérium,ami nem a rozsdában él,ha az ami a sérülést okozta akárcsak porral szennyezett már fenn áll az esélye a tetanusznak.
2013. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugodtam, hogy akkor nem lettem tetanuszos!! :)
2013. szept. 25. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Épp ideje :)))
2013. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!