Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az aktív sportolók miért...

Az aktív sportolók miért kapnak ilyen gyakran szívrohamot? Mindig mondják, hogy a szívünk érdekében sportoljunk és mégis ilyen gyakran hallani ilyesmiről. Most is egy 22 éves focista. én ezt nem értem.

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Arról senki nem beszél, mit szednek, vagy épp volt-e alapbetegségük.
2013. okt. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a túl nagy terhelés, aminek ki vannak téve, plusz a sok mozgástól ún. szívnagyobodásuk lesz, plusz még a gyógyszerek, amiket szednek.


Néha én is emiatt félek sportolni, bár igaz,messze vagyok az élsportolástól, de heti 4-szer járok aerobicra.

2013. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát..ha olyan betegségük lenne, ami kockázatos, gondolom nem kapnák meg a sportorvostól az engedélyt..

hogy szednek-e valamit..ezekre is vannak szűrések..az is igaz, hogy sokszor buknak el rajta..

2013. okt. 1. 09:28
 4/8 A kérdező kommentje:
hű, megnagyobbodik a szívük?? És az megnöveli a kockázatát a szívrohamnak?
2013. okt. 1. 09:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Második voltam:


Igen, sajnos.:S


[link]


Ezt olvasd el, de a kérdésedre válaszolva ez a része érdekes:


Az élsportolók körében ugyanakkor az intenzív terhelés hatására sajnos bekövetkezhet, hogy a hajszálerek kialakulása nem tudja követni a szív tömegének növekedési ütemét, így a korábbi érhálózat képtelen megfelelő mennyiségű oxigént biztosítani a megnövekedett szívizomzat számára.


Ennek következtében még ép koszorúérrendszer esetén is kialakulhat szívizomelhalás- azaz szívinfarktus, kitágult, renyhén működő szívizomzat vagy mindezek talaján életveszélyes ritmuszavar.

2013. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Amit mindenképpen fontos tudni, az élsport nem egészséges. Nem is állítja ezt senki. Az, hogy az egészségünk érdekében sportolni kell, valóban igaz, az viszont messze van attól a terheléstől, ami egy élsportolót ér.

Amúgy nem kapnak gyakran szívrohamot az aktív sportolók, gondolj bele, több millió ember sportol versenyszerűen a világon, és évente pár hír van arról, hogy szívrohamot kapott valaki. Csak ha ilyen történik, akkor azt a média rögtön közli.

2013. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az élsport valóban nem egészséges magában sem,de biztos,h szednek teljesítmény fokozókat,mert másképp a mai körülmények között nem tudnák felvenni a versenyt. Rengeteg olyan teljesítmény fokozó van,ami ugyan legális,de igazából senki nem tudja mennyire káros. És akkor ne beszéljünk azokról,amiket úgy szednek,h tudják mikor kell abbahagyni verseny,ill. vizsgálat előtt,h ne derüljön ki.
2013. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élsport és az egészség köszönő viszonyban sincs egymással.


Jártam egyszer egy focistával, U18-ban focizott, klubot nem mondok. Nyáron 40 fokban napi két edzés. Addig futtatták őket, amíg a társaság hányni nem kezdett.


A heti 3*40 perc futás vagy séta, úszás stb... saját tempóban, azért nem egészen ilyen.


Nem hallottad még, hogy jóból is megárt a sok?

2013. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!