Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális ha nátha alatt...

Normális ha nátha alatt 37.7-37.8 a "lázam"?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán vagyok náthás, és lázas is. Max 5 évente egyszer. Most viszont vmi nagyon elért. Hirtelen kezdödö erös torokfájásom lett, ami hamar elmult, elkezdett folyni az orrom, és pénteken be is "lázasodtam". (37.7) Szombaton nem dolgoztam, feküdtem egész nap, lázam is 37.2 volt. A torkomban a nyirokcsomóm az duzzadt rendesen az egyik oldalon, de jobban lettem. Úgy ébredtem hogy csuromvizes vagyok. Ma kellett mennem dolgozni, orrfújás ezerrel, és elkezdödött a köhögés, derékfájás. Hazajöttem munkából, lázmérés. Megint 37.7. Mint mondtam ritkán vagyok beteg, és nem tudom hogy ezek a tünetek biztosan náthát jelentenek-e? Normális a láz a náthánál? Mikor kell lázcsillapítót bevenni? Hány foknál?
2013. okt. 13. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:

ez még nem láz,csak hőemelkedés.

szerintem feleslegem bevenned lázcsillapítót 37.7-8-as foknál,ha roszabbra fordul a helyzet akkor nyugodtan már bevehetsz (38.5-39 foknál)

2013. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

náthátol szerintem nem leszel lázas,de duzzadt torku. legalábbis nekem a nátha a tüsszögés és az orrfujás,dugulás.


de most mindenkinél ez van ez a krahácsolos tüsszögös duzzadt nyaku izé, de ha jol tudom vírus. én most estem bele másodszor, pedig az elsö épp elmult volna. sosem volt még iylen...

2013. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"...SE duzzadt torku " bocsi
2013. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
most néztem és nincs itthon lázcsillapító mert ritkán van rá szüksègem. gyógyszer helyett nem jó valami más lázcsillapításra?
2013. okt. 13. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok folyadékot igyál, de 38 alatt nem kell lázat csillapítani, mert a hőemelkedés segít a szervezetednek leküzdeni a kórokozókat!!!
2013. okt. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha mégis felmenne 39re (amit kétlek) reszelt krumpli talpra kötése,illetve higedvizes fürdö.
2013. okt. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most hogy vagy? Mentél ma dolgozni?
2013. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.a kérdést, borzalmas éjszakám volt. Végig lázas voltam, mellkasom égett, köhögés stb... Mától táppénzen vagyok.
2013. okt. 14. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!