Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baj? Tünetek lent.

Mi lehet a baj? Tünetek lent.

Figyelt kérdés
Állandó hőemelkedésem van egész nap, 37,6 fok. A fejem és a torkom fáj. Vettem be gyógyszereket, iszom a teákat, de egesz nap semmi nem változott.

2013. okt. 23. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván megfáztál..vagy baktérium vagy vírus. Ha vírus akkor azt magától győzi le a szervezet de ha bakteriális arra antibiotikum kell. Holnap menj orvoshoz. Szedd a C-vitamint ezerrel.
2013. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ezsani02 válasza:

Szerintem megfáztál ! A c vitaminnal kapcsolatban :A mértéktelen C-vitamin fogyasztás veszélyeiről


Az aszkorbinsav egy vízben oldódó vitamin, mely azért fontos, mert a zsíroldékony vitaminokkal szemben nem halmozódik fel a zsírszövetben, hanem a fölösleges mennyiség a vizelettel távozik, így nem lehet túladagolni.


Arra viszont oda kell figyelni, hogy a C-vitamin a szervezetben kémiai anyagokká (oxaláttá) bomlik le, és ez ürül a vizelettel. A vesekövek háromnegyede kalcium-oxalátból áll, így emiatt mégiscsak gátat kell szabni a mértéktelen (napi 4 g-ot meghaladó) C-vitamin fogyasztásnak. Ha a torkod fáj akkor vegyél be STREPSILS-et (evés után) vagy HALLS vagy valamilyen más fajta mentolos szopogatós cukorkát :) (nekem mindig segít ;)

2013. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!