Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek a pattanások ellen?

Meszike91 kérdése:

Mit tegyek a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok 15 éves fiú vagyok és bármit csinálok a pattanásokkal nem múlik el.

Voltam már bőrgyógyásznál és szedek is antibiotikumot+szalicilsavval kenegetem az arcon de semmi javulás.

Ha tudtok valami tényleg hatékony megoldást akkor segítsetek.

Előre is köszi.



2013. okt. 24. 14:52
 1/3 anonim válasza:

Volt osztálytársamnak is tele van az arca aknéval nála valami savas eljárással le hámlasztották a felső bőr réteget.

Próbálj kicsit helyesebben táplálkozni, ne egyél olajos ételeket pl : magvak,csipsz

Ha begyullad rakj rá fogkrémet ( igen jól olvastad!) attól kissé lemegy.


Remélem tudtam segíteni :)

2013. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ilyesmiket amúgy sem eszem és amenyire tudok törekszem a helyes táplálkozásra is.
2013. okt. 24. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Tejet kell elhagyni.2-szer volt nagy tejtermék elhagyásos időszakom, legutóbb (idén év elején) testépítős tejsavókészítményeknek csábultam el 2 hónapra, tavaszra a felkarom is pöttyös lett, mostanra múltak el,jöttem rendbe, és meg vagyok győződve arról, hogy a tejet és az összes tejterméket tényleg kerülni kell, és kell vagy egy fél év mire kipucolódik a szervezetből. Pár éve szintén volt egy nagy tej-elhagyásos időszakom, jó volt, olyankor, fél év után már a kencék is használtak, addig egyik sem.

Szendi Gábor is sokat ír erről, meg a paleolit étrendről, javaslom követésre. Receptek is vannak a honlapján.

[link]



Az alábbi gyógyszertári cuccok nem drágák, de hatásosak:

1) Lassari paszta 400 Ft-ért keverik ki. Pöttyökre, vagy maszknak hetente 1 -szer , 2-szer, ki hogy bírja, 20 percre.

2)Valamint (vagy) 3%-os szalicilsavas kenőcs. Receptje: 30 gramm vazelin + 1 gramm szalicilsav. 350 Ft. Ez nem szárít annyira, ettől hidratált a bőrt, és megelőzi a pattikat. Hetente 2-3-szor éjszakára kenni. Nem feltétlenül kell vazelinbe keverni, ha a gyógyszerész javasol más alapot, az is jó.

Aspirint (az is szalicilsav) is szoktak arcra kenni, de beszedni is lehet. (Aspirin Protect)

Aspirin maszk [link]

2013. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!