Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Balera fogamzásgátló pattanáso...

Balera fogamzásgátló pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Valaki szedi ezt a fogamzásgátlót? NEkem ezt írta fel a nőgyógyász, de én tartok tőle, mert 1)családban több rokonnak is volt trombózisa 2)gyakori mellékhatásként a pattanásokat is írják, holott nekem pont az ellen kellene 3)azt írja, súlyos depressziós nem szedheti, pszichológus szerint márpedig én az vagyok, gyógyszert is szedek rá 3)fejfájás is gyakori tünet, és nekem szinte mindig fáj a fejem 4)időnként magas a vérnyomásom (főleg stresszhelyzetben, ami elég gyakran van) 5)túlsúlyom is van

Most szedjem szerintetek vagy ne...? :S Itthon olvastam csak el a tájékoztatót a neten (még nem vettem meg)


2013. jún. 7. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Konzultáljon orvosával...
2013. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy két hónap a várakozási idő, de azért kösz!

(MA voltam ott, de csak itthon tudtamelolvasni a tájékoztatót NYILVÁN)

2013. jún. 7. 12:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lepődsz meg a tájékoztatón, mert


1. ha előfordult a családban trombózis, akkor nem javasolt Semmilyen fogamzásgátló szedése - nem csak a Baleráé - ezért vérvétellel szokás megnézni a véralvadási funkcióidat - volt ilyen egyáltalán valaha neked??

2. súlyos depressziós vagy amire gyógyszert is szedsz - ezt az orvossal kellett volna közölni, amikor felírta a tabit

3. fejfájós vagy, főleg ha migrénes, akkor ösztrogénmentes antibébiket javasolnak, mert rosszabbodni szokott ösztrogén hatására a fejfájás előfordulása, vagy nem javasolt antibébi szedése

4. stresszes helyzetben kinek nincs magas vérnyomása?

5. túlsúlyos vagy - én nem terheltem volna plusz mesterséges hormonnal a testem, hanem lefogyok és utána esetleg.


Én ennyi információ után ezt semmiképp nem szedném, de mást se biztos. 29/L

2013. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Most nem kötekedni akarok, de nem értem... Csak a pattanások miatt szednéd a tablettát? Ha a pattanások a probléma akkor arra más gyógymód is van... Ha pedig... akkor ezek mellett az érvek mellett nem szednék hasonló készítményt, hanem máshogy oldanám meg... Kivárnám azt a két hónapot vagy más orvoshoz fordulnék és akkor felkészültebben mennék...
2013. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Igen, csak a pattanások miatt szedném, mert már MINDENT kipróbáltam rá, és semmi nem hatott, akkor mondta a bőrgyógyász, hogy írassak fel fogamzásgátlót.

A nődoki csináltatott vérvvizsgálatot

2013. jún. 7. 16:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Neked a leírtak alapján SEMMILYEN kombinált tablettát nem kellene szedned.

Egyrészt a trombózishajlam, másrészt a depresszió, harmadrészt a fejfájás miatt.

Felejtsd el az összeset, mert vagy tüdőembóliát kapsz, vagy öngyilkos leszel.


Az orvos nem kérdezett ki előtte???

2013. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De milyen vérvizsgálatot? Sima rutin labor nem elég. Ha volt a családban trombózis, akkor minimum Leiden mutációs vizsgálat kell, de még azzal sem zárható ki a dolog (mert más genetikai eltérések is okozhatnak fokozott trombózishajlamot, csak a Leiden a leggyakoribb).
2013. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem kérdezett ki az orvos, kb 5 percet töltöttem bent.

Depresszió miatt miért nem szabad szedni?( Szedek rá olwexyát meg Rivotrilt)

Nem sima labort csináltak, hanem :

Hematológia, Haemostasis, Vizelet vizsgálatok, Klinikai kémia, Endokrinológia

2013. jún. 7. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Mert súlyosbíthatja a depressziót.

Ha volt trombózisod, minimum genetikai vizsgálat kellene előtte.

De én úgy sem szedném már csak a depresszió miatt sem.

2013. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jah, most látom, hogy a haemostasist is nézték. Akkor gondolom elvileg nincsen hajlamod trombózisra.

De mindegy, a depresszió akkor is ott van.

2013. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!