Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fél éve véres széklet?

Fél éve véres széklet?

Figyelt kérdés

Már vagy fél éve véres a székletem, nem igazán volt időm ezzel foglalkozni, a fér friss, és néha csak épp, hogy egy gyenge árnyalat látszik a papiron, de volt párszor mikor elég rendesen . Teljesen jól érzem magam, nem fáj, csak székelés útán mintha csipne. inkább olyan szűk az egész és mikor székelek olyan mintha lenne egy 'mogyoro' az ürülékben és azt végig tépi a végbél falon.

18F 65kg , tehát nemhinném, hogy ilyenkorban aranyerem lenne, főleg, hogy alig ülök.

Newzealandon vagyok és nem szeretnék elmenni se dokihoz se mütétet mert iszonyat drága.



#aranyér #székelés #véres székelet #széklet repedés
2013. okt. 27. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Végbélrepedés. Mi a kérdésed? Ha enyhe az eseted, akkor tudsz rajta segíteni valami hámosító (nem fertőtlenítő) kenőccsel, amit gyengéden bedörzsölsz oda az ujjaddal. A dörzsölés is nagyon számít, mert javítja a vérellátást, ami befeszülő izmok miatt nagyon szegényes ezeknek a sebeknek az esetén, ami akadályozza a gyógyulásukat. Furcsa, de ha a problémádat az okozza, hogy túl "szoros" a nyílás, akkor ezen tud segíteni, ha néha, finoman és fokozatosan, tágítod. Análszexhez való tágítóval. Bocs, hogy ilyet írok, de ez személyes tapasztalat (nő vagyok), és gondoltam, beletartozik a teljes képbe. Aranyérre való kúpok a végbélrepedésen nem szoktak segíteni.


Hozzá kell tenni, hogy illene szakszerűen kezelni, mert a végbélrepedés időnként magától nem tud meggyógyulni, és tályog keletkezhet vagy - ami rosszabb - sipoly. A sipoly egyáltalán nem vicces dolog. (Kis lyuk a beled és a külvilág, vagy másik szerv között - hadd ne részletezzem.)

2013. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha friss a vér, akkor az relatíve jó hír, mert aranyér, végbél repedés, nem pedig daganat.A többi panaszt is figyelembe véve valóban a legesélyesebb a végbél repedés, sérülés.

Aranyér leget soványaknál is, és sok ülés nélkül is.


Viszont ezzel azért foglalkozni kell, mert magától nem fog elmúlni, ha fél éve ilyen panaszaid vannak. Mikor jössz haza?

Addig is igyál sok folyadékot, és próbálj meg odafigyelni, hogy laza legyen a székleted. Esetleg aranyérre való kúpokat, kenőcsöket használhatsz.

2013. okt. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, végbélrepedés lehet. Minden kín volt a wc-zés. Nekem magától elmúlt, pár hónapig rengeteg rostos ételt ettem, így mindig híg székletem volt. Most már nem eszem éjjel nappal gyümölcsöt, így szokott jönni keményebb adag, de már nem vérzik.
2013. okt. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából itt élek, viszont még nincs állampolgárságom, hogy ezek ingyenesek legyenek.(egyhamar nem megyek haza) Szerencsére nem fáj annyira, viszont érzek valamit belül amihez ha hozzáértek nem fáj de mintha jönne tőle az inger. nem egy ér hanem olyan tapintásra mint amikor elharapod az innyedet. :)
2013. okt. 27. 02:18
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha friss a vér, akkor az relatíve jó hír, mert aranyér, végbél repedés, nem pedig daganat."


Na igen és tuti nem hallottál vastagbél és végbéldaganatról... Amelyeknek szintén friss vérzésük van a székletben...

A fekete vér a székletben: nyelőcső, gyomor, vékonybél traktusból származik.

Friss vér a székletben: vastagbél, végbél...

2013. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ne hanyagold el, mert komolyabb probléma is lehet belőle.Sok rotosat fogyassz a széklet lágyítása érdekében.Sokat segíthet, ha a stabilizált aloe vera spray változatával fújod, a gelly krémjével, vagy az ajakápolójával kened belülről is.Ezeket Newzelandon is beszerezhetők és még sok minden másra is tudod használni őket.Jobbulást!
2013. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
@5: nem azt írtam írtam, hogy jó, hanem viszonylag jó. Ha alvadt vér lenne, akkor nagyobb lenne a gond.
2013. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
menjel surgosen orvoshoz ha meg draga akkor is..
2013. okt. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szerencsere megoldodott, nemkelett elmenjek dokihoz , volt meg mo. bol neogranormon kenocs, 3napig nem voltam wc-n, es ezzel kentem minden nap 3x es rendbejott 3 nap alatt.
2013. nov. 21. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!