Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Görbe háton mi az ami segithet?

Görbe háton mi az ami segithet?

Figyelt kérdés
17 éves fiu vagyok és a gerincem nagyon el van deformálódva.nem tudom mi ennek az orvosi neve , olyan mint egy kérdőjel oldalrol nézve tehát a nyakam előre van esve a bordáim kipuposodnak és a derekamnál befelé görbül.rádásul még gerincferdülésem is van egy kicsit .már időpontot kértem ortopédiára de addig nem tudja valaki megmondani hogy itthon mivel lehet ezt valahogy javitani? Már depressziós vagyok amiatt valaki segítsen.köszi

2013. okt. 27. 14:46
 1/2 MacTavish ***** válasza:

Egyenes tartással, kevesebb számítógép előtti görnyedéssel! ;)

Feküdj le a hátadra a szobádban, fejed hátra, vállakat nyomd a földre. Csípőnél farokcsontod párhuzamosan a talajjal, a derekadnál férjen be a tenyered (lapjával lefelé/felfelé, nem élével!!) alád...

Jegyezd meg ezt a "pózt" és állva is próbáld reprodukálni.

Hasat be, mellet ki, fejet fel, egyenesen előre az orrot, stb.

2013. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az úszás és a gyógytorna nagyon sokat segít.
2013. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!