Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon görbe a hátam mit...

Nagyon görbe a hátam mit csináljak?

Figyelt kérdés

hirtelen megnőttem és valoszinüleg ezért nagyon rossz a gerincem.mint egy kérdőjel. nagyon idegesít :c csúnya vagyok! 3 honapja folyamatosan majdnem minden nap csinálok 50 törzsemelést meg nyujtogyakorlatot meg kézenállok.Uszni sajna nincs lehetőségem sehol :c

Kértem már időpontot ortopédiára,de csak 2 honap mulva tudnak fogadni.Mennyire lehet ezt helyre hozni? vagy meddig tart gyógytornával vagy pl fűzővel v vmivel helyrehozni hogy teljesen egyenes hátam és tartásom legyen?



2013. júl. 21. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Majd az orvossal megbeszelitek. Nem ertem minek kell kiirnod egy ilyen kerdest. Nem ismerunk, nem latjuk innen azt sem, mekkora gorbuletrol van szo.
2013. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyenes hátat csak műtéttel tudsz elérni. Énis műtve vagyok. És tényleg borzalmas ez a sok várakozás....míg a fűzőt felírják is idő, amíg hordod is idő és attól persze ilyenkor már semmitse javul, nekem se javult semmit tovább utaltak a sebészhez, de még oda időpontot kapsz az is hónapok, míg kiír műtétre az is idő...szóval vágj bele ebbe az egészbe minél hamarabb...sajnos ennek a vége már valószínűleg műtét lesz...ilyenkor már nem segít a fűző. Én már 3éve műtve vagyok, egyenes a hátam, nagyon szép, és egyáltalán nem érzem már h valaha is műtve voltam:)
2013. júl. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Mindenképpen ajánlott ilyenkor a gyógytorna

Minél előbb keress meg szakorvost

2013. júl. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lány vagy?

Ha valahol van úszásra lehetőség, mindenképpen

járj el oda

2013. júl. 22. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hátra ferde vagy oldalra?

Tehát "púp" van, vagy inkább oldalirányban?

2013. júl. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok. és púpos nagyon :S a műtét az nagyon ijesztően hangzik :((
2013. júl. 22. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért nem biztos, hogy olyan rossz a helyzet, a gyógytorna is sokat segíthet. Ezeket a gyakorlatokat is kipróbálhatod:

[link]

Én nem látok változást magamon, de úgy érzem, hogy sokkal egyenesebb lett. Érzem a hátizmaimat, külön-külön tudom mozgatni őket, valahogy tudatosodott az egész.


A másik, ami nekem segített, az énekkar, az is abban, hogy jobban éreztem, mikor tartom magam jól. Állítólag a tánc, néptánc is segít (egy ismerősöm mesélte, hogy a néptánctáborukban minden nap volt tartasjavító torna, és a végére egy olyan kislánynak is egészen egyenes volt a háta, akit előtte fél évig minden táncórán görbe háttal láttak).


A lényeg a kitartás. Ha csak heti egyszer veszed elő a gyakorlatokat, vagy egy hónap után abbahagyod az egészet, nem jutsz semmire. Az ortopédián is majd mondd el, hogy milyen gyakorlatokat kezdtél el végezni, mióta és milyen gyakran. Szerintem a fásult orvosok is sokkal segítőkészebben, lelkesebben állnak hozzá, ha látják, hogy benned nagyon komoly tenni akarás van.

2013. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A műtétes válaszadó vagyok:) Igen, nekem is ilyesztőnek hangzott, féltem rettenetesen, de kár volt!:) 5.nap már alig fájt, 1hét után már fájdalomcsillapító sem kellett. Az eredmény pedig olyan jó hogy ezért megérte belevágni a műtétbe. 1 percig sem bánom hogy belementem. :)
2013. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
és ez a műtét ingyenes vagy ez hogy van én nem értek ilyenekhez..és lehetne hogy rögtön a műtétet kérem a fűző helyett?
2013. aug. 9. 15:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom. A műtét ingyenes LENNE de természetesen illik nyomni az orvos zsebébe pénzt mi 60ezret adtunk :S A műtét sztem csak tényleg már akkor jöhet szóba ha látja az orvos hogy a fűzőtől sem javul...mindig az a végső megoldás csak, de végül úgyis mindenkivel megtörténik...akinek már 40-45 fok feletti a görbülete és hajlamos további romlásra.
2013. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!