Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy egyszerre...

Lehetséges, hogy egyszerre Tourette-szindrómám és Kényszerbetegségem (OCD) is van?

Figyelt kérdés

Aki ismeri mindkét betegséget, az nyilván tudja, hogy a két betegség tünetei nem hasonlítanak egymásra. Azonban úgy veszem észre, hogy én mégis, mindkét betegség tüneteit produkálom. A tourettem 8-9 éves koromban kezdődött a leggyakoribb tünetekkel: szempislogás, fejrángatás, majd idővel ez mindig másra változott, de olyan nemvolt, hogy valamit ne csináltam volna. így van ez egészen a mai napig. mostanában a nézelődés, nyelvemmel számban matatás, nyelvnyújtogatást csinálom leginkább. kb. 12 éve csinálom a tic-eket. Azonban van egy másik problémám is, itt jön szóba az OCD. ezt nem csinálom olyan régóta,de 1-2 éve már biztos. nagyon gyakori kézmosás, bármit csinálok utánna kezet mosok, hogy ne legyen semmi se piszkos. polcon a könyveim pontosan állitom be mindig a sorba, nagyon nem bírom,ha csak egy centivel is kijjebb áll az egyik. tehát fontoos hogy egy sorba legyenek, valamint a legféltettebb dolgaimhoz, könyveimhez, cd gyűjtemény, utálom ha bárki hozzá ér vagy csak a közelébe megy, mert nem akarom, hogy elmozdítsák. laptopomnak is az asztal szélével párhuzamosan kell állnia, nem szeretem ha féloldalasan áll. ezenkívül vannak még kényszergondolataim. bár nekem olyasmi nincs, hogy ok nélkül valakit meg akarnék ölni vagy ilyesmi, mert olvastam már ilyet, hogy valakinek olyan is van. bár ha jobban belegondolok, mondjuk olyat szoktam mondani, hogy ha valaki nem szimpatikus, hogy hú de beverném az arcát vagy ilyesmi, de ez talán még nem tartozik ide. viszont gyakori a fölösleges dolgokon levő gondolkodás, ami tudom, hogy nem jó semmire, de akkoris muszáj elvégeznem, mint egy rituálét. tehát muszáj magamnak elmagyarázni, hogy mii lehet ebből, lehet e baj belőle vagy hogy mi lesz. ilyenkor senki se szólhat hozzám, csak erre koncentrálok, és amíg nem beszélem meg magammal addig nem igazán tudok másra koncentrálni és odafigyelni. ezek általában 5-15 perc között leszoktak folyni, majd utánna kicsit megkönnyebbülök, de később még gyakran visszatérek rá, és még egyszer le kell "görgetni" az egészet előről. emellett vannak olyan kényszergondolataim, ami néha beugrik csak úgy, holott nem akarok rágondolni. amennyire nem akarok rágondolni, annál inkább folyton bekúszik. általában durva,erőszakkal vagy valamilyen negatív, obszcén dologgal kapcsolatos gondolatok. Na most az érdekelne, hogy elképzelhető e a leírásom alapján, hogy mindkét betegségben szenvedek, vagy csak az egyikben, amely a másik tüneteit is produkálja? Kérem, aki tud ezekről valamit írjon, interneten már elég sokat olvastam róla. Ja, és még annyit, hogy lehetséges-e, hogy a tanulásban gátolnak? Aki tudja, hogy mivel lehet ezeket orvosolni, vagy, hogy lehet kigyógyulni belőle, kérem írjon! Jövő héten végre elmegyek egy orvoshoz,kíváncsi vagyok ő mit fog mondani, de az Önök véleményére is kíváncsi vagyok, úgyhogy kérem írjanak, akik ismerősek a témában.

21/F


2013. nov. 3. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ezek és még jópár szindróma eléggé átfedésben vannak egymással.


én nehézfémkivezetéssel vagyok rajta a javuláson.

2013. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezek tudnak hasonlóak lenni. De ismertem hozzád nagyon hasonló embereket, akiknél minderre csak az OCD-t hozták ki diagnózisként, tehát ők a többi tünetet is betudták a kényszerességnek.


Természetesen ezek gátolhatnak a tanulásban és a mindennapi életben, de nem értem pontosan, mire gondoltál. Pl. olyasmiben gátolhatnak, hogy ha egész órán azzal foglalkozol, hogy minden tökéletesen legyen elrendezve a padon, akkor nem marad időd befejezni a dolgozatot. Ha komolyabban gátol, akkor azt meg lehet beszélni a tanárokkal. De ettől függetlenül te is ugyanúgy meg tudod tanulni a dolgokat és tudod alkalmazni, mint mások. Esetleg koncentrációs zavar léphet még fel, illetve olykor nehezebb lehet elhessegetni a rossz, időhúzó gondolatokat.

2013. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszukat. És igen, tanulásban koncentrációs problémáim vannak.
2013. nov. 4. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!