Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy néz ki nagy esély van rá,...

Úgy néz ki nagy esély van rá, hogy Asperger-szindrómám van és szeretném ha egy szakember véleményt mondana erről. Hogyan tudnék ennek utánajárni a TB keretein belül? Van itt olyan, aki végigjárta már ezt az utat?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 19. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
TB keretein belül nem sok esély van sajnos. Eleve nagyon kevés olyan pszichiáter van, aki ért az Aspergerhez, autizmushoz. A TB keretében gyakorlatilag szinte lehetetlen a gyógyszerfelíráson kívül ellátáshoz jutni, kivéve ha mondjuk ön- és közveszélyes vagy... Sajnos az ilyesmire áldozni kell, nem is keveset... Vagy keresel egy jó pszichiátert, aki jártas az autizmusban, vagy elmész az Autizmus Alapítványhoz (itt is fizetős a diagnózis, egyszeri összeg, de ugyanott tartasz, mintha rendszeresen szakemberhez járnál).
2013. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szóval inkább csak magánrendelésben gondolkozzak? Ha esetleg erre nincsen most anyagi keretem, akkor inkább ne erőltessem a dolgot? Őszintén szólva nem tudom, hogy veszélyes vagyok-e a környezetemre nekem nagyon úgy tűnik, hogy egyre inkább igen. Ezért is szeretnék valamilyen segítséget kérni. Elég nehéz nekem erről beszélni másokkal, így a háziorvosommal is. Nem vagyok vele túl bizalmas viszonyban sajnos.

2013. aug. 20. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Az Asperger önmagában abszolút nem jelent veszélyt a környezetre, ott más probléma is lehet.
2013. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!