Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátnőmnek szívzöreje van....

A barátnőmnek szívzöreje van. Később lehet-e ebből valami nagyobb probléma?

Figyelt kérdés

"A szív üregeit elválasztó sövényeken rendellenes nyílás található, és ezen keresztül is van véráramlás."

Ezzel az indokkal. Jelenleg 15 éves. Később lehet valami nagyobb problémája ebből? Eddig annyi problémája van, hogy nem sportolhatna elvileg.


2013. nov. 9. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Attól függően,hogy melyik üregek közt van a nyílás. Ha a jobb és bal szívfél között,akkor az oxigén dús vér keveredik a széndioxidossal,ami miatt nem megfelelő a test sejtjeinek oxigén ellátása, a szívnek ahhoz,hogy mindenhova eljutassa a megfelelő mennyiségű oxigént nagyobb munkára van szüksége,amitől előbb "kifárad",mint egy egészséges szív. Ebből pedig idő előtt szívelégtelenség alakulhat ki.
2013. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem 3 és fél évesen hasonlóval operáltak. Hogy kamrai vagy a pitvari sövényhiányom volt, azt nem tudom pontosan megmondani. A nagy probléma az volt nálam, hogy megnagyobbodott a szívizmom (azt hiszem) és ezért kellett megműteni,csak a lyuk miatt nem kellett volna.

Amúgy nagyon sokáig nem tudtak megoperálni, mert állandóan köhögtem, lehet, hogy e miatt.

Szerintem menjen el a lány kardiológushoz, biztos ami biztos. Ha budapesti, akkor a Rókus Kórházat ajánlom. ajánlom.

2013. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom,hogy volt a lány kardiológusnál,aki megállapította ezt a betegséget. Ezzel rendszeresen kell járni kontrollra,mert ha romlik az állapota valószínűleg műtétre lesz neki is szüksége.
2013. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 11. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!