Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt valaki akit kezeltek...

Van itt valaki akit kezeltek es kigyogyul egy rakos betegsegbol? Milyen rakkal kezeltek? Milyen kezelest kaptal?

Figyelt kérdés
Sugarkezeles, kemo

2013. nov. 13. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Csak olyanokat ismertem, akik 4-5 évig jól voltak, utána pár hét alatt elmentek. Kigyógyultat egyet sem.

De nagyon fontos a bizakodás a gyógyulásban.

2013. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Ismerősöm kislánya már lassan 5 éve tünetmentes:


Itt a története:

[link]

2013. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Apukámnak 10 éve teljesen normálisak az eredményei, nyoma sincs a ráknak, pedig áttétes volt. Őt műtötték, kemo-t kapott és táplálékkiegészítőt szedett.
2013. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Keresztapám feleségének emlődaganata volt, a hónaljából is sok nyirokcsomót kivettek, plusz az egyik melléből is egy darabot. Ennek már jó pár éve, kapott kemot is. Azóta semmi baja, évente párszor megy Pestre ellenőrzésre, de ennyi.

Meghízott egy kissé a sok olajos magtól, amit eszik,meg ilyen bio cuccoktól, de a lényeg az, hogy egészséges. Szerintem van már 10 éve, hogy megműtötték. :)

2013. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagypapám, akinek vastagbél rákja volt, kivezették neki az oldalára, figyelnie kellett az étrendjére, sugarazták, kemót csak néhány alkalommal kapott, sugarazás sem volt sokáig, annyira élni akart, hogy szinte észre sem vette a műtét után, hogy ő beteg, sokszor már veszekednünk kellett vele, hogy papa, neked most nem szabad emelned stb...fát akart hordani, füvet nyírt, mindent csinált, úgy mint addig. A műtét után egy évvel tünetmentes volt, vissza is kötötték a bél részt, ennek nem tudom mi a neve, lényeg, hogy rendesen tud wc-zni, nem a hasán van egy kis zacsi. Azóta is tünetmentes szerencsére. Ami megmaradt, hogy a gyenge hasfal miatt, a műtét helyén sérve alakult ki, de ebben a hónapban műtik, igazából ez az orvosok szerint nem káros az egészségére, papa szeretné, ha megműtenék, mert esztétikailag zavaraja :) Imádom a kisöreget. :)Egyébként 71 éves volt, mikor a rákot diagnosztizálták.
2013. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#2


ha jol ertettem Annanak egy daganata volt, ami nem volt rakos

2013. nov. 13. 19:20
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Tumor= rák, Wilms tumor= veserák

Időben lett diagnosztizálva így a tüdő áttétek is visszafejlődtek!

Persze nem rák, csak tudnám miért kapott 29 kemót és miért volt kopasz?


Látom nem érdemes semmit se belinkelni, mert olvasni már lusták vagytok! Pedig csak ennyit kellet volna elolvasnod az első oldalról:


"Lányomnál Wilms-tumort diagnosztizáltak. A kezelésével kapcsolatos tapasztalataimat kívánom megosztani másokkal. A rák elleni küzdelem az én szemszögemből."


Nem érdemes neked segíteni!

2013. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazad van en a Hirdetes alatti szoveget nem olvastam el csakamire a link vitt.


Wilms' tumor is a rare kidney cancer that primarily affects children

2013. nov. 13. 19:57
 9/11 A kérdező kommentje:

" Tumor= rák"


csak ugy halkan jegyeznem meg , hogy a tumor az nem rak..

2013. nov. 13. 20:03
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Ok, részben igazad van, legközelebb a nefroblastoma kifejezést használom.


"A hámeredetű malignus tumorok (malignoma) magyar gyűjtőneve a rák (carcinoma), a laikus nyelv azonban rendszerint (ugyan helytelenül) minden rosszindulatú szövetszaporulatra ezt a kifejezést használja."


Persze ez nem csak a laikusoknál van így, hiszen a nefroblastoma másik nevén Wilms tumor.


Persze csak egy kicsit kellett volna legörgetned, hogy lásd a kemoterápiától 12 kg-osra fogyott kislányt, aki persze csak egy jóindulatú ciszta miatt vesztette el az egyik veséjét, és kapott egy halom kemót! Persze egyszerűbb beszólogatni!

:(

2013. nov. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!