Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtéten estem át, normálisa...

Epeműtéten estem át, normálisak ezek a tünetek utána?

Figyelt kérdés
Másfél hete volt laparoszkópos epeműtétem, tartom a diétát, néhány ételtől rosszul vagyok. A light sajt után görcsölt a gyomrom, a hátam is fájt, de nem volt olyan erős mint egy epegörcs. Elhagytam a sajtot, majd a joghurtot is, ugyanilyen tünetek miatt. De ezek a görcsök elmúltak 1 órán belül. Tegnap 2 szelet parizertől addig fájt a gyomrom meg a hátam, amíg ki nem hánytam. Ez normális? El fog múlni idővel?
2013. nov. 15. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

El fog múlni idővel, mi?


Ha nem ennivalót eszel, akkor mit vársz, hogyan reagáljon (a jócskán legyengített) tested?

2013. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor mit egyek?
2013. nov. 15. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt epeműtétem, én is diétáztam utána, de a diéta mást jelent, amit Te művelsz, az minden, csak nem diéta:

sovány párolt husi (lehetőleg a diéta elején csirkemell), rizs, sárgarépa, só- és fűszerszegény étrend

a tejtermék nem diétás, a párizsi tele van minden pocsék dologgal, emellett zsíros és fűszeres is

ne csodálkozz, hogy kihánytad

2 hétig kellett tartanom a szigorú diétát, aztán szép lassan, nagyon lassan és fokozatosan behozni a többi ételt

2013. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hosszú távon:


(mint írták) sovány hús, zöldség ez az alap.


Kókuszzsírhoz nem nagyon kell epe, azt majd ehetsz.


És emulgeált zsírt is fogyaszthatsz majd, mert az is fel tud már szívódni epe nélkül.


Viszont zsír mindenkinek kell, kisebb vagy nagyobb mennyiségben.. ha nem ennél, akkor maradna a szénhidrát.. abból meg nem lehet túl sokat enni, még rizsből/kukoricából (gluténmentes keményítőfélék) sem. A zöldségeket valószínűleg bírni fogod (és tapasztald ki, ha nem) hús mehet, sajna szalonnázni te nem nagyon fogsz tudni, de hát ez van.

2013. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Természetesen nem parizeren és sajton élek, sok levest eszek, meg csirkét, a spenót is nagyon jól esik. Csak reggel meg este próbálkoztam szilárdabb dolgokkal, és mivel a diétás lapon rajta volt a parizer meg a virsli, meg a zsírszegény sajtok is, ezért kipróbáltam.. de akkor hagyom őket. Még egyszer köszi a válaszokat.
2013. nov. 15. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem húson alapuló húsipari termékek, tejtermékek nem szabadna hogy emberi étkezésben szerepeljenek :/


Semmilyen diétában.. de hát a diéták is csak az élelmiszeripart szolgálják ki többek között..

2013. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Eleve az epeműtét sem normális.
2013. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért betegszik meg az epe? Kő miatt műtötték? Epekő pangó epe mellett alakulhat ki, nem?

Az epe akkor pang, ha nem eszünk zsírt.


Nem eszünk zsírt.. ez nagyon fura szokás, pár évtizede terjed, azóta elég sok rossz dolog történt.. már az emberek egészségét illetően.

2013. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!