Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Komoly bajom van? Mire utal...

Komoly bajom van? Mire utal ez a betegseg?

Figyelt kérdés
szombaton felment 39-re a lazam es nem tudtak leverni.vasarnap sikerult leverni,de este felment 37.8-ra,aztan nagyon fajt a torkom es azt mondta anyukam,nem hogy bevan gyulladva,hanem verrogok vannak rajta,aztan ma elkellett mennem orvoshoz,de meg nem sikerult,mert az elobb elkezdett fojni az orrombol a ve,soha nem fordult meg elo.elore koszonom a segitseget,bocs a helytelen irasert,de sietettem.

2013. nov. 18. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de nekem a mononucleosis kezdődött így, de voltak mellette még skarlátszerű kiütéseim is.


Amúgy a tüszős mandulagyulladás is lázzal jár. Lehet, hogy anyukád a tüszőket látta vérrögnek.


Jobbulást és majd mindenképpen írd meg, hogy mi is van Veled!

2013. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Oke!koszonom a segitseget!ha jobban leszek irok uzenetet. :)
2013. nov. 18. 13:23
 3/16 anonim ***** válasza:
orvostanhallgató vagyok,,,nagy esély van rá,h torokgyulladásod vagy tüszős mandulagyulladásod van,de ezek lehetnek úgynevezett bevezető betegségek is a kanyaróhoz,a rubeolához és a skarláthoz is,tehát ezek közül is lehet bármi a bajod,csak úgy kezdődik ahogyan leírtad,többek közt az orrvérzés miatt is gondolok erre a három betegségre:rubeola,kanyaró,skarlát,de még a bárányhimlő is szóba jöhet,na meg persze a mononukleózis,amit írt az első válaszoló is,,,,minél hamarabb irány az orvos és jobbulást!!!:)))ja és írd majd meg,h mi a bajod,kíváncsi vagyok rá!:)
2013. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Voltam orvoshoz,csak az a baj,hogy eleg szerncstlen orvos van itt. :/

Megfazasra irt ki mindenfele orvossagokat,holott nem folyik az orrom es nem is kohogok...

Szerintem egy par nap mulva felmegyek a varosba es ott kivizsgalnak normalisan.Neked is nagyon szepen koszonom a segitseget. :)

2013. nov. 18. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:
a 2. válaszoló vagyok,vérzik még az orrod és lázas vagy még?
2013. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
csak egyszer verzett az orrom es nem vagyok lazas,ma magatol elmult.
2013. nov. 18. 14:56
 7/16 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok,azért ne halogasd a dolgot,vizsgáltasd ki magad,,,láz,torokfájás,orrvérzés,piros pöttyös torok,,,ez biztos,h nem csak vmi kis semmiség,,,az még h elmúlt a lázad,vagy más tüneted is,nem jelenti azt,h gyógyult vagy
2013. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
tudom,ha nem az orrverzes,azt gondolnam nincs nagy baj,de mivel tudom,hogy soha nem fordult elo megertettem,hogy nem egyszeru torokfajas.
2013. nov. 18. 15:06
 9/16 A kérdező kommentje:

Lappangási ideje két-nyolc, többnyire három nap. Tipikusan lázzal, hidegrázással, hányással és garatgyulladással kezdődik, de fej- és hasfájás is kísérheti. A láz akár 40 fokra is felszökhet. A garat mélyvörös, a mandulák duzzadtak, majd fehér lepedékesek. A nyelés fájdalmassá válik, és az állkapocs alatti nyirokcsomók megdagadnak. A nyelv fehér lepedékes, majd a lepedék feloszlása után fénylő vörös kiálló ízlelőbimbókkal (málnanyelv).

Egy-négy nap múlva megjelenik a jellegzetes élénkvörös kiütés. A foltok gombostűfej nagyságúak, és sűrűek. A leginkább érintett helyek a hónalj és az ágyék, de az egész testre is kiterjedhet, kivéve a száj-áll háromszöget. A bőr érdes tapintású. A betegség kezdetét követő két hét múlva testszerte hámlani kezd a bőr. Néha ez alapján állapítják meg a skarlátot, mivel a kiütés még nem elég bizonyíték, hiszen vannak más betegségek is, amik szintén kiütéssel járnak, és sok ilyen betegség vírusos. Emellett a kiütések esetleg allergiával is magyarázhatók.

A betegség lehet súlyos magas lázzal, erős fájdalmakkal és kifejezett kiütésekkel, de lehet enyhe is nyakfájással és kevés jellemző tünettel, sőt láz, kiütések és a nyelv elszíneződése nélkül is jelentkezhet, emiatt nem is ismerik fel mindig a skarlátot. A mandula- vagy mandulák hiányában garatgyulladás viszont elmaradhatatlan. A 21. század elején az erős tünetekkel járó skarlát ritka.

Ez a legvaloszinubb eddig.

2013. nov. 18. 15:58
 10/16 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok,azt írtam is h lehet skarlátod
2013. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!