Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez aranyér lehet?

Ez aranyér lehet?

Figyelt kérdés

Egy éve voltam vizsgálaton, mert néhányszor előfordult, hogy friss vér pecsételődött a WC papírra székelés után, "nem hivatalosan" aranyért diagnosztizált (gyakorlatilag elküldött azzal, hogy ha majd komoly baj lesz, akkor jöjjek vissza). Egy idő után ez a tünet elmúlott, de most nemrég visszajött, gondoltam, a kevés száraz kaja segíthet, hát nem volt komoly vézés és csak ritkán jelentkezett, a széklet sosem volt véres, csak a papír, de az se mindig. Ma viszont széklet után (ami szintén nem volt véres) folyamatosan csepegett belőlem pár másodpercig és nagyobb mennyiségű vér. Fájdalmat nem érzek, legalábbis most nem, de régebben előfordult, nincs duzzanat a végbélnyílás körül, legalábbis kívülről nincs, viszketni sem viszket mostanában.

Tény, hogy elég sokat ülök, de azért változtattam az étendemen és a széklet állaga normális.

Szerintetek ez aranyér vagy komolyabb a baj? Holnap megyek orvoshoz, csak kérdezem: van mitől aggódnom (mármint, ami elég komoly)?


19/F



2013. júl. 10. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kemény volt a székleted, és friss, piros vér jött, akkor lehet végbélrepedés, de az aranyér is vérezhet, egyszer nekem is nagyon erősen vérzett az aranyerem, rohantam is a sebészetre, kenőcsöt kaptam, ami pár nap alatt rendbehozta.
2013. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most lágy volt a székletem, már egyre ritkább, ha kemény. Viszont néha van székrekedésem és néha hasmenésem is.

Amúgy 1 éve volt végbéltükrözésem is, akkor az orvos aranyeret mondott, de nem adott rá semmit, csak ugye azt a választ kaptam, ha rosszab lesz, jöjjek vissza. Hát most roszabb lett. Nem mondom, hogy ömlött belőlem, csak csepegett, de az is elég rémisztő azért...

Érdekes, hogy se nem fáj, se nem viszket mostanában (néha székelés után szúró-csípő fájdalom,d e nagyon ritka már), a vér pedig friss, élénkvörös.

2013. júl. 10. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem HemoClin gélt írt fel az orvos az aranyeremre és már másnap sokkal jobb volt!
2013. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!