Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a fülem, és egyre kevésbé...

Fáj a fülem, és egyre kevésbé hallok vele, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy szombaton elkezdett fájni a torkom, majd vasárnap este már a jobb fülem is fájt (de még rendesen hallottam vele), úgyhogy hétfőn elmentem a gyerekorvoshoz. Azt mondta, hogy aftés torokgyulladásom van, és azért fáj a jobb fülem, mert a torokgyulladás fájdalma átsugárzott a fülemre, meg a jobb fülem egyébként is egy kicsit érzékeny, de semmi komoly. Azért felírt egy fülcseppet, ami semmit sem használ, mert egyre jobban fáj csak a fülem. A probléma az, hogy míg vasárnap este még jól hallottam mindkét fülemmel, most már csak (túlzás nélkül) feleannyira sem hallok a jobb fülemre, mint a balra. Mondtam anyának, hogy el kéne menni a fülészetre, de azt mondta, hogy nem, mert hétvégén úgyis megyünk a mamához, aki gyerekorvos, és ő majd megnézi a fülemet. Hiába mondom, hogy a mama nem fog tudni semmit sem kezdeni vele, mert ahhoz olyan műszerek kellenek, amilyenek egy sima gyerekorvosnak nincsenek. Elmennék én egyedül is a fülészetre, csak anya egész nap itthon van, szóval észrevenné, hogy el akarok menni, és nem engedne el, meg a gyógyszereket sem venné meg, amiket a doki felír, mert minek mászkálok én fülészetre, amikor ott van a mama... Segítsetek kérlek, mert nagyon félek, hogy ha ez így meg tovább hétvégére már egyáltalán nem fogok hallani a jobb fülemmel!

2013. nov. 19. 22:00
 1/9 A kérdező kommentje:
*aftás torokgyulladásom vot, bocsánat elírtam...
2013. nov. 19. 22:50
 2/9 anonim ***** válasza:

A mamád el fogja küldeni anyukádat a .... tudodhová, és azonnal az orvoshoz fog utalni, ha egy kis esze van.

Egyébként minden bizonnyal középfülgyulladást kaptál. Normális, hogy kevésbé hallasz, de NEM SZABAD ELHANYAGOLNI ergo: lehetőleg nem szabad várni hétvégéig (normális az anyuka, hogy hagyja, hogy a lánya füle hétvégéig fájjon?).


Ha 14 vagy vagy afölött, mehetsz egyedül fülészetre. Hazudj valamit, hogy hová mész. Annyi "mákod" van, hogy a középfülgyulladást súlyos esetben egyszerű fülfelszúrással kezelik, vagyis nem kell gyógyszert venned. De ha anyukád úgy se lenne hajlandó gyógyszert venni, hogy kész orvosi jelentést viszel neki, akkor gratulálok neki... -.-

2013. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs', hogy lányát írtam, nem írtál nemet.
2013. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, majd hazudok valamit anyának, hogy hova megyek :) Amúgy jól írtad, mert lány vagyok, és 14 éves, úgyhogy azt hiszem indulok is :)
2013. nov. 20. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Hajrá! Majd írd meg, hogy mi volt :)
2013. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Középfülgyulladásom van, az orvos írt fel antibiotikumot meg fájdalomcsillapítót, amiket anya egy jó kis hiszti után meg is vett. Még egyszer köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segítettél! :)
2013. nov. 20. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy elmentél, az egészséggel nem szabad játszani, főleg, hogy ennyire nem voltál jól! Örülök, hogy jól sült el :)
2013. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennél jobbat nem is tehettél volna! Nekem a torokgyulladás mindig rámegy a fülemre, úgyhogy ha begyullad a torkom, én már akkor használom a fülcseppet, így később a fülem nem olyan gáz, de nekem is mindig kelleni szokott az antibiotikum, sajnos csak az viszi le. Igyál sok teát (folyadékot) és pihenj sokat! Jobbulást!
2013. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Megirnad milyen antibiotikumot kaptal? Helyrejottel tole konnyen?

Sajnos nekem is hasonlo a helyzetem, de nem segit az antibiotikum.

2013. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!