Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fogászati probléma okozhat...

Fogászati probléma okozhat torokgyulladást?

Figyelt kérdés

Nagyon könnyen begyullad a torkom mostanában, és nem tudom mi lehet az oka. Két hete a fül-orr-gégész mintát vett a torkomból, amit elküldött laborra, de az eredmény negatív lett, vagyis semmilyen baktériumot nem mutatott ki. Közben Coldrexet ittam, mert az eredményt meg kellett várnunk. Tegnapelőtt voltam nála, megvizsgált és azt mondta, hogy már nincsen begyulladva a torkom, így nem ír fel semmit. Nem is volt bajom vele, nem fájt, jól éreztem magam. Aztán tegnap este hirtelen begyulladt, de tényleg a semmiből, egyik pillanatról a másikra. Az jutott eszembe, hogy talán az egyik bölcsességfogam okozhatja, ami már évekkel ezelőtt teljesen kinőtt, és egy ideje egy kicsi fekete pötty is megjelent rajta. Régebben azzal is sokat szarakodtam, mert gyakran begyulladt, most meg gondolom kezd tönkremenni. De nem értek hozzá, ezért is kérdezem, hogy a kettő között lehet-e összefüggés? (Bár ettől függetlenül ki fogom szedetni a jövő héten, csak azért mégis érdekel)


Előre is köszi a válaszokat!


2013. nov. 28. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont ugyanezzel küszködöm szeptember vége óta. Ha el is múlik a torokgyulladásom, pár nap múlva visszajön. Bár nekem hőemelkedés is társul(t) hozzá. Nekem is vírusos eredetű, bár nekem a lymphocyta számom évek óta magasabb, úgyhogy lehet, hogy van valahol egy góc a szervezetemben. Engem tovább küldtek vizsgálatokra.

Nem tudom, hogy van-e összefüggés a bölcsességfog és a torokgyulladás között, bár nekem is van még egy belőle és szokott fájdogálni. A kis fekete pötty lehet elszíneződés is, de ha sokszor volt begyulladva, akkor nálad akár góc is lehet. Ezt egy röntgen kimutatná.

Én egyébként azt hittem, hogy a futástól gyullad be a torkom állandóan, de mikor 2,5 hetet pihentem, akkor sem szűnt meg a probléma, úgyhogy tanácstalan vagyok.

Ha túl vagy a foghúzáson, írd már majd meg kérlek, hogy megszűnt-e a torokgyulladásod.

Jobbulást! :)

2013. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!