Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire esélyes, hogy egy 20...

Mennyire esélyes, hogy egy 20 éves fiatalnál aorta tágulat jöjjön létre?

Figyelt kérdés

Ez általában a középkorúak 'betegsége' úgy tudom. Az a helyzet, hogy van esélyem a Marfan szindrómára, nincs bizonyítva mert külsőre nem nagyon hordozom a jeleit, csak annyi, hogy magas vagyok és nem túl vastag. De egyéb jellegzetesség nem látható rajtam.

Kellene csinálni egy mellkas CT-t hogy kizárják a dolgot, de félek hogy tágulatot fognam találni. Az aorta gyököm 32mm ami szabályos, de az aorta többi részét nem lehet ultrahangról látni ezért kell a CT.

Nem vagyok túl nyugodt... Ez azért nem játék ha ilyet találnak. Van esélyem rá ilyen fiatalon? :(



2013. nov. 29. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pedig inkább most nézesd meg

Szerintem nem fognak semmit találni

2013. nov. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Már mitől jött volna létre ilyen fiatalon?

Gondolom nem dohányzol, nem iszol

2013. nov. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok, inni csak néha szoktam. Havi 1 este kb.
2013. nov. 29. 01:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban Marfan szindrómád van, elképzelhető,hogy találnak aortatágulatot. Sajnos ennél a betegségnél gyakori. A vizsgálat miatt ne aggódj. Ha nem csinálják meg és van,az vizsgálat nélkül is ott van,viszont ha tudnak róla, oda tudnak figyelni rá.
2013. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Külső jegyeit nem hordozom, nincs nyúlott arcom, egyenes a lábam, karom, hátam. Nincs nagy bütykös ízületem, kezem sem izületes, szabályos az is és nem hosszabb a felső testem mint az alsó. Családban sincs és nem is volt marfan szindrómás beteg. Úgyhogy nem tudom... Mindegy majd kiderül. Csak fosok hogy van és műteni kell. Az a nem semmi...
2013. nov. 29. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Előre ne fossál!!! Messze nem biztos,hogy van! Mindegy. A CT-t meg kell csinálni,mert ha tényleg van és nem tudsz róla,bármikor megrepedhet és az tudod mit jelentene.
2013. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
CTre be leszek utalva az fix. Ilyen kontrasztanyagos lesz. Valami angiogramot emlegetett a doki. Az milyen? Remélem nem az amikor egy katétert tolnak föl combon és azzal küldik be a festéket.
2013. nov. 29. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:

"Van rá esélyem ilyen fiatalon?"


mivel ez egy genetikai rendellenesség inkább vagy idős hozzá mint fiatal. ez mondjuk számodra jó hír, mert ha 20 évig nem tűnt fel senkinek,ha van is, valószínűleg elég enyhe formája lehet a Marfan szindrómának.


A CT angiográfia nem katéteres nem kell megijedni :). egy vénás injekciót fogsz kapni és abban lesz a kontrasztanyag+fiziológiás sóoldat.


(remélem a CT vizsgálat során csinálnak azért egy pectus excavatum vizsgálatot is (tölcsérmellkas), bár ha fizikálisan nem látszott, akkor nem valószínű, hogy van + lehet CT-vel végtaghossz mérést is csinálni)


2 megjegyzés:

-ennyi infó alapján én eléggé valószínűtlennek látom a Marfan szindrómát, de az orvosok biztos láttak valamit ami miatt indokolható a dolog, mert fiatalon azért ne sugarazzunk már, csak akkor ha nincs más megoldás.

- létezik Marfan szindrómára genetikai vizsgálat csak drága és a wikipedia tanulsága szerint csak külön kérésre végzik + a TB valszeg nem állja. egy utánakérdezést megérhet a dolog.

2013. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy derült ki, hogy nem vagyok teljesen egészséges, hogy egyszer annyira lefogytam érettségi miatt h kopogott a szívem. Szó szerint. Kiderült, hogy egy visszaeresztő billentyűm van és zörgött a soványság miatt. Mitrális billentyű asszem. Hizással elmúltak a tünetek. De évente járok kontrollra. Ebből adódóan merül fel a Marfan szindróma.
2013. dec. 1. 18:24
 10/11 anonim ***** válasza:

A mitrális billentyű proplapszusa elég gyakori betegsége és ritka,hogy összefüggésben van Marfan szindrómával. Ez tulajdonképpen egy kötőszöveti gyengeség.

Ez alapján messze nem biztos,hogy Marfanod van. A Marfan szindrómának vannak kritériumai,amikből legalább 2-nek jelen kell lennie,ahhoz,hogy ki lehessen mondani a diagnózist. De ahogy írod,nálad ilyen nem nagyon van.

2013. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!