Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztenciám lenne?...

Inzulinrezisztenciám lenne? Hozzáértők mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Visszatérő gombás fertőzéseim voltak - a gyógyszerek ellenére is- így a nőgyógyászom elküldött egy terheléses vércukorra, íme az eredmények:

Éhgyomri: Vércukor: 5,5 mmol/l Inzulin: 96pmol/l

60perces: Vércukor: 7,7 mmol/l Inzulin: 662pmol/l

120 perces: Vércukor: 5,0 mmol/l Inzulin: 252pmol/l


Mit gondoltok?



2013. nov. 29. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

662 és 252??? Ilyet még nem is láttam

nekem súlyos IR-em van, a 60 perces érték 100 körüli lett, a dietetikus ott hüledezett velem szemben, akkor ezekre az értékekre mit mondott volna?

már a kezdő is baromi magas, 10 körülinek kellene lennie

2013. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
pmol/l értékekeket nem tudok meddig jó. A gomba nem candida? csak mert ha igen diéta nélkül nem fog elmulni. egyébként jó rá az Ir diéta is, nekem is az mulasztotta el.
2013. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elsö az értékeke amikre te gondolsz az az mmol/l ez pedig pmol/l. Ez más értékegység igy mások a határok is. Azt tudom hogy 100 fölöttiek de hogy mi meddig jó azt én sem tudom mivel általában mmol/l-ben szokták megadni.
2013. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

első vagyok

a mértékegységet valóban nem figyeltem, akkor sztornó a hozzászólásom

2013. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én sem láttam pmol-os mértékegységben sok helyen, azért is kérdeztem, hátha..a lelet szerint a referencia tartomány 18-175-ig jó. Még ehhez képest is nagyon magas a 662..

A gomba egyébként candida, a diétát is tartom:(

2013. nov. 29. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Candida diétát tartod?


Mert akkor nem csoda sem az IR, sem a gomba betegség.


Tehát addig, amíg nem használtok bizonyítottan működő, valóban hatásos gyógymódokat/táplálkozást stb. addig ne várjatok fölöslegesen gyógyulást.


A candida diéta nem gyógymód konkrétan semmire, csak egy változata a szénhidrátdús nyugati táplálkozásnak. Ezt nem árt tudni. Az IR diéta is.

2013. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem candida diéta, IR diéta, bár nem 160g Ch-val.. az utóbbi másfél évben híztam 20kilót, a gomba júniusban jött ki, azóta diétázom, plusz sport..fogytam 23kg-ot mostanra, szerintem ez az IR-nek csak jót tesz, ahogy a sport is. De itt most nem a gomba elsősorban a kérdés, hanem az eredmények.
2013. nov. 29. 15:15
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

átváltanád akkor az értékeket mmol/l-be?


És az ir diéta még mindig nagyon sok szénhidrátot tartalmaz. Ha fogytál vele, akkor jobb persze mint az ezt megelőző étkezésed, gratula meg minden.

2013. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

1 mmol = 10^9 pmol


Most akkor 96 pmol az nagyon, nagyon kevés mmol literenként?

2013. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként azért ez így nem igaz, hogy nagyon sok szénhidrátot tartalmazna, ugyanis ha nagyon lecsökkented a Ch-t belassul az anyagcsere is, muszáj enni valamennyit.. A 160Ch szerintem teljesen rendben lenne, én olyan 120-at fogyasztottam. Itt inkább az a fontos, hogy milyen típusú szénhidrátot eszik az ember..
2013. nov. 29. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!