Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor állhatok vissza megszoko...

Mikor állhatok vissza megszokott étrendemre epehólyag műtétem után? KIZÁRÓLAG HOZZÁÉRTŐK VÁLASZÁT VÁROM.

Figyelt kérdés

zöldségek, gyümölcsök, párolt zöldségek, párolt csirkemell, alkalmanként rántott csirkemell, rizs, burgonya, néha sovány tejföl, vagy kefír, joghurt, barnakenyér, zabpehely kefírrel.


SEMMI gyorséttermi fos, nagyon ritkán egy gyros káposzta és csípős nélkül burgonyával, de ez a maxi maximum. meg fagyi, az is nagyon ritkán.


24/f



(amikor volt epehólyagom, akkor még egy negró cukortól, vagy ice teától is begörcsölt, és felfújódtam 4x esre, nincs egy hete hogy kikapták de már jobban vagyok...)


2013. júl. 19. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Epeműtét után az első 4 hónapban szigorú diéta, majd még 2 hónapig amolyan kevésbé szigorú diéta ajánlott, amikor már az ember elkezdhet próbálkozni, hogy mit bír és mit nem. És ha kitapasztalta ezeket, akkor fél után már nyugodt szívvel fogyaszthatja azokat az ételeket, amit bír a szervezete.

Persze figyelni kell mindig majd, hogy egyszerre soha nem tömd teli magad, mivel ugye már nincs epehólyag, ami összegyűjtse az epét, hanem az folyamatosan ürül.

Én így csináltam-csinálom.:)

2013. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, de az 100 hogy én nem fogok teán és kalácson maradni 4-6 hónapig... :D inkább beszedek bilagitot... epegörcsöm már úgysem lehet...
2013. júl. 19. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell teán és kalácson élni 4 hónapig. Azért elég nagy a választék, amit fogyasztani lehet, csak ami túl nehéz az emésztésnek, azt kell kerülni. Szerintem egyáltalán nem kibírhatatlan.

Amúgy meg tévedsz, hogy nem görcsölhetsz be újra. Begörcsölhetsz ugyanúgy!

Sőt, kövek is újra képződhetnek, csak már nem a hólyagban, hanem az epevezetékben.

2013. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát biztos hogy nem görcsölhetek be újra, ugyanis az epegörcsöt az epehólyag vezetékének a száját elzáró kő okozza, ami ha kimozdul onnan, akkor a görcs is elmúlik, vagy ha kis kő bekerül az epecsatornába, akkor is lehet görcs. de mivel se epehólyagom, se epekövem nincs, én nekem epegörcsöm nem lesz. ha meg kő képződik a közös epevezetékben, az kimegy, a volt EST-m miatt... 1 cm re van kitágítva a szája. másfelől meg teljesen tiszta jelenleg az epeutam... tehát ami szóba jöhet jelenleg az puffadás, hányás, hasmenés, de semmiképpen nem epegörcs....
2013. júl. 19. 19:29
 5/10 A kérdező kommentje:
kiegészítem: görcsöt okozhat még: gyulladás miatt beszűkült, vagy megtört epevezeték, illetve maga a gyulladt epehólyag. nekem egyik sincs.
2013. júl. 19. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz.

Az eperésze valóban nem.

De ha eszel egy csomó olyan dolgot, amit nem bír megfelelően emészteni a gyomrod, akkor bizony a gyomrod, gyomorszájad begörcsöl ugyanúgy. Az sem olyan kellemes.

2013. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen, ez így van, de az nem epe, hanem gyomor görcs!
2013. júl. 19. 19:52
 8/10 A kérdező kommentje:
és hidd el, egy gyomorgörcs össze se hasonlítható egy olyan görcsel amikor egy kövecske nem hagyja ürülni az epehólyagot, az lüktet, nyilal, fáj, ordítasz és ez megy egy napig, vagy kettőig, mire eljutsz oda hogy betolnak a műtőbe... amúgy nem szándékozom teleenni magamat... ^^ csak megmondtam hogy olyan fajta görcsöm már nem lehet. ennyi.
2013. júl. 19. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem nem kell mondani, hogy milyen egy epegörcs. Szenvedtem vele éppen elég ideig, ugyanis én több héten keresztül még műthető sem voltam.

És én inkább betartottam mindent, csak hogy még egy sima gyomorgörcsöm se legyen.

Amúgy te kérdezted, hogy mennyi ideig kell műtét után tartani a diétát, én pedig válaszoltam. Utána meg te kezdtél el erőlködni, hogy már pedig te biztos eddig nem tartod, inkább szedsz gyógyszert.

Akkor miért kérdezted?

2013. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
4 éve szenvedek vele 2 hasnyálmirigy gyulladáson vagyok túl, vmint ercp est-n, és 4 éven keresztül kezelt egy sebész gyógyszeres oldással, semmi sikerrel, havi 2 görcs minimum volt amik kb 12 óráig tartottak de volt olyan hogy 24 óráig. beszarás, hajam hullott tőle... hidd el, énis tudom mi az epegörcs, és soha nem akarok újra elég volt. gyomorgörcsöm is volt, nem mondom hogy jó érzés, de semmi az epegörcshöz képest. amúgy meg szerintem megkérdezek egy gasztoroentológust erről, és majd megírom mit mondott.
2013. júl. 20. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!