Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fibróma eltávolítás házilag,...

Fibróma eltávolítás házilag, így szabad?

Figyelt kérdés

Van a hónom alatt egy nagyon pici fibróma (100% hogy az). Eléggé zavar, de olyan kicsi, hogy nem lehet elkötni. Olvastam olyat, hogy volt aki fertőtlenített borotvával egyszerűen elvágta őket, és nem lett semmi baja.

Ezt szívesen kipróbálnám, de félek, hogy nagyon fog fájni, ezért arra gondoltam, egyszerűen fertőtlenítem, majd letépem, és ismét fertőtlenítés (betadin), majd beragasztom. (vagy nem kéne beragasztani? - szellőzés szempontjából kérdezem) Szerintetek ez működne?



2013. dec. 2. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha tényleg az, nyugodtan leszedheted. Gyakran a bőrgyógyászaton is éles kis ollóval vagdostuk le őket. Letépni nehéz,jobb egy tizsta ollóval levágni. Fertőtlenítsd le vágd le és amíg sebes ragaszd le Betadine-val. Arra számíts,hogy kicsit fájdalmas és eléggé vérzik.
2013. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem volt pár ilyen pici kinövés. Levágtam ollóval és nem volt fájdalmas. Pár napig naponta többször jódoztam. Nekem nem is vérzett csak nagyon picit.
2013. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kipróbálom akkor. És használhatok Betadine helyett mást is, mint fertőtlenítő? (mert nincs itthon :()
2013. dec. 2. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Igen,de mire gondolsz? Mi van otthon?
2013. dec. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hallottan sós vízről.Vagy arcszesz, esetleg pálinka?
2013. dec. 3. 06:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A sós víz nem fertőtlenít(az ereket húzza össze). Ez egy tévhit,szerintem csak azért mert csíp. Az arcszesz már jobb.
2013. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tegnap levágtam. (próbáltam letépni is, de nem sikerült). A vágás tényleg csak kicsit fájt, és nekem sem vérzett egyáltalán. Szerintem azért mert még nagyon kicsi volt. De mindenesetre tettem rá arcszeszt. Köszönöm még egyszer a válaszokat :)
2013. dec. 4. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!