Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A végbélnyílásnál lévő "kinövé...

A végbélnyílásnál lévő "kinövés" mi lehet?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, 3 napja vettem észre egy fél borsónyi nagyságú bőrdarabot, vagy valamiféle kinövést ott lenn. Azt hittem aranyér, bekentem kenőccsel, de nem az, nem jött kijjebb, viszont egy kicsit kellemetlen érzés, nem mondanám, hogy fáj, de zavar. Mi lehet ez? Lehet, hogy csak bőrnyúlvány, vagy tangabugyi okozta volna? sajnos muszáj tisztasági betétet használnom nap mint nap, és van hogy tangabugyihoz is hordom a betétet. Vélemények? Orvosnak nem szívesen mutogatnám...

2013. dec. 3. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jobban jarnal,ha megmutatnad orvosnak,nehogy baj legyen:(Az orvos mar latott 100ilyet,ha nem tobbet,ne erezd cikinek,ez termeszetes,es nem fog szolni semmit,nem fogja undoritonak tartani,hiszen akkor nem lenne orvos.Amugy eloszor en is aranyerre gondoltam,de ha nem az,akkor muszaj dokihoz menni:(
2013. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig eléggé aranyérnek tűnik. Bármi is legyen, előbb-utóbb el kellene menned vele dokihoz.


"Orvosnak nem szívesen mutogatnám..."

Látott ő már olyat, ne aggódj.

2013. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nos nekem hasonlo esetem volt igaz ez a farpofan...

Viszketett mitn a nyavaja en meg megvakartam vesztemre....

Verzet levezett es amint a tukorben megneztem azt hittem egy anyajegyet kapartam el.

Elmentem harom hetre ra a borgyogyaszhoz az meg sirva kerte hogy menjek minnem hamarabb egy sebeszhez mert o levenne de nincs megfelelo felszerelese igy nem tudom elajandekozni az anyajegyet.

Nosza a s2gggem es en erre felkerestunk a legjobb sebeszt a varosban.

Ugy levette 20 perc allat hogy eszre se vettem.

Es itt jon a svedcsavar.

Elkuldtek szovetmintara azt irtak visza hogy pigmentalt idegen test....es harom het utan hivom sebesz baratomat hogy aszongya viszanot azaz olyan mint egy bumerang...

Erre a sebesz ujra meghivott egy teadelutanra a nagymutobe ott meg kimetszet egy cernakolbaszhoz hasolito lufi meretu gigantikus sejtekbol allo idegen testet....

Ez volt a hivatalos megnevezese.

Es elmondta hogy ez egy bordarab volt ami a gerinc csont allat a szervezet belsejebe volt (ugy ertettem mindenki igy szuletik vagy az is lehet en voltam ilyen szerencses)

Na szoval en most mar tul vagyok rajta de ez egy olyan cirkalmas betegseg hogy visza viszater van akit mar nyolcadszora mutenek amig elmulik....

Lehet ez is a te problemad az is lehet hogy teljesen mas mindenesetre azert irtam le az esetem hogy vigyaz mert nagyobb problemak is igy indulnak es menj el surgosen borgyogyaszhoz meg ahova meg o kuld.

2013. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Márpedig az aranyér lesz, sebészeten nézesd meg.
2013. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Elég ha először a háziorvosodnak mutatod meg.
2013. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig jobban tennéd, ha megmutatnád egy orvosnak. A végbél betegségei nagyon hasonló tüneteket produkálnak, ezeket csak szakorvos tudja biztosan megkülönbözetetni. Erre látatlanban, fórumon semmi esély.

Az orvos naponta legalább 20 hátsót lát, fiatalat és időset egyaránt. Semmi okod előtte szégyenlősködni.

2013. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most azért azt tisztázzuk,h.nem minden aranyér fáj és viszket,vérzik!Mindig szorulásos voltam,nekem kb.15éves koromban tünt fel az emlegetett borsonyi valami.20éves koromban már bizonyossá vált az aranyér megléte.Volt tünetem,viszketett,fájt,ilyenkor kényelmetlen volt a tanga,sima bugyi,de ha itthon levettem a bugyit az sem volt jó:'(

A szülés persze jó nagyot rontott a helyzeten.Általában nem okoz gondot,kb.2évente fáj 1-2napig,ha hidegre ülök,v.extra kemény a székletem(bocsi,de így vak!)

Azért mutasd meg orvosnak!Nem szégyen!

2013. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vak=van :-D
2013. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm a válaszokat! azért még 1-2 napig várok vele, mert 3 nap és szalagavató, és kérlek titeket így látatlanba gondoljatok rám pozitívan, hátha elmúlik :D Én nem akarom a hátsómat mutogatni :( :(
2013. dec. 3. 18:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Senki sem szívesen jár orvoshoz, hanem muszáj!
2013. dec. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!