Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ismerősöm két hónapja...

Az ismerősöm két hónapja szabadult a börtönből és most munkát keres. Eltitkolhatja e a munkáltató előtt, hogy büntetett előéletű?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kérnek erkölcsi bizonyítványt abban benne lesz.
2013. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Direstar válasza:
82%
el de jobb szerintem ha minden tiszta, akkor nincsen meglepi....
2013. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb helyen nem kérdeznek ilyesmit

viszont sok helyre kérnek erkölcsi bizonyítvényt, olyan helyen nem titkolhatja

2013. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha erkölcsi bizonyítványt kérnek, akkor meg fogják tudni.
2013. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ miért volt börtönben. Mert ha csak adósság miatt azt nem kell bevallani az nem számít büntetett előéletnek, kap erkölcsit is. Ha valami törvénytelenség miatt akkor az gáz. Ha nem kérnek erkölcsit akkor minden ok. De szerintem a munkáltató azért utána tud nézni ettől függetlenül...
2013. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Milyen munkahelyeknél nem kérnek erkölcsit?
2013. jún. 26. 14:46
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Pl. szakmunkásnál, segédmunkásnál, idénymunkásnál nem igazán szoktak kérni. Nem tudom, mi a végzettsége, de még a Tesco is kér egy mezei árufeltöltőtől, vagy raktárostól. Mondjuk érthető, hogy miért, nyilván nem szívesen alkalmaz egy áruház olyan embert, aki lopott. Közalkalmazotti állásokhoz pedig minden esetben kérnek erkölcsit. Általában a hirdetésben benne van, hogy kérnek-e, de még később is kiderülhet, hogy kell nekik.
2013. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezek szerint esélye sincs, hogy normális munkát találjon?!
2013. jún. 26. 14:55
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

És mit mondd ha megkérdezik ne és az elmúlt X évben mit dolgozott?

Focilabdát vartam a Csillagban!


Vagy letagadja? És akkor mit mond? Dolgoztam Y Kftnél. Na és hol TB-s könyve?

2013. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak csodák, de nehéz lesz, az biztos. Így is annyi a jó munkaerő, aki állást keres, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Ha kiderül, hogy rab volt, szerintem sok helyen labdába se rúghat. Esetleg külföldön lehetne még megpróbálni, bár, ha olyat csinált, pl. embert ölt, akkor annak kint is nyoma van.
2013. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!