Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap este kijött a vesekövem...

Tegnap este kijött a vesekövem egy 5 x 3 mm-es nagyjából. Azóta is tompán fáj az egész derekam és a veséim. Mi lehet még a gondom?

Figyelt kérdés
A vizeletem sötét színű, fehér kis darabkák vannak benne, lehet gennyes. Van még kehelykövem az UH szerint. Lehet a sok folyadéktól és gyógyszertől az is megindulhatott?
2013. dec. 22. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de az is lehet, hogy csak az utóhatásait érzed a kő kilökődésének. Gondolom, kemény görcsökkel járt. Én holnap visszamennék az urológiára vizeletvizsgálatra és UH-ra, ne menj így neki az ünnepeknek.
2013. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már napok óta a húgyhólyagban volt a kő, mert ülni alig bírtam, a derekam és a vese környéke azóta nem fájt. Viszont ahogy kijött a kő rögtön elkezdett fájni a derekam. Én egy kisvárosban élek, a vizeletvizsgálat még talán összejönne, de UH-ra heteket kell várni. :(. Igy is a szomszédos városban voltam 2 hete fizetős UH-n, de arra is minimum egy hetet kell várni míg kapsz időpontot. Köszönöm a válaszod!
2013. dec. 22. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
engem tegnapelõtt vitt be a mentõ hajnalban ugy begörcsöltem, hàla istennek kipisiltem, de azòta is fàj gondolom a kõ okozta sèrülèsek fàjnak. Szerintem neked is az lehet a gondod, igyàl alkoholos sört nekem az hajtotta el.
2013. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én már rutinos köves vagyok, sajnos nagyon fiatal korom óta. Most decemberben én 4-szer voltam az ügyeleten ami szerencsére 3 percnyire van gyalog. Már "hozzászoktam" az iszonyat erős fájdalmakhoz, már ha ehhez egyáltalán hozzá lehet szokni. 2 hete már kijött egy kő, tegnap egy másik és az a gondom hogy újra fáj a derekam meg a vesém és elég rossz a közérzetem. Tegnap én is sört ittam és úgy jött ki :). Neked is a veséd környékén fáj? Nekem már volt vagy 10 kövem életemben amit megszültem, de utána mindig mintha elvágták volna a fájdalmat amint kijött. Ilyen sosem volt, mint most, hogy ha kijött újra rákezdjen a fájás :(.
2013. dec. 22. 22:16
 5/5 anonim válasza:

Vegyél Rovatinex kapszulát, recept nélkül lehet kapni. Ez fertőtlenít, meggátolja a gyulladás kialakulását. Olajos össze

tétele van, ha netán van még kő könnyebben tudod "megszülno". A férjemet már kétszer műtötték vesekővel és sajnos azóta is ürülnek a morzsalékok. Ő is ezt szedi.

2013. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!