Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a koleszterin okozza a...

Ha a koleszterin okozza a trombózisokat, akkor miért termeli a szervezetünk?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy a bennünk lévő koleszterin 2/3-át szervezetünk termeli, azon belül a máj. Ha a koleszterin trombózist okozhat, akkor miért termeli szervezetünk? Csak nem öngyilkosságból? :)

2013. dec. 23. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ahhoz, hogy egészségesen élj, szükséged van a koleszterinre. Nyilván nem ekkora mennyiségűre gondolt, de aki minden nap szalonnát zabál zsíros kenyérrel, meg kolbásszal, az azért veszélyben van.
2013. dec. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan,amiért az első írta. A szervezetnek szüksége van koleszterinre,de erre is igaz,ami nagyon sok más dologra,nem mindegy a mennyiség.
2013. dec. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Kétféle koleszterin létezik. HDL és LDL koleszterin. A HDL koleszterin védi az erek falát, az erek rugalmasságáért is felel. Az LDL koleszterin a "rossz koleszterin", ennek magas értéke veszélyes.

A trombózist több tényező együttes jelenléte okozhatja, nem csak a magas koleszterin. Ez "csak" egy rizikótényező.

2013. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves első, illetve második válaszoló! Én úgy tudom, hogy a szervezet szabályozza magát. Minél több a bevitt koleszterin, annál kevesebbet termel a szervezet. Ha nagyon sok a bevitt koleszterin, akkor egyáltalán nem termel. Szóval akkor miért nem szabad sok tojást-szalonnál stb.-t enni, ha a szabályozás miatt nem léphet közbe probléma? :)
2013. dec. 31. 01:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a májunk megsemmisíti (túl sok koleszterin esetén) a fölös koleszterint, ezáltal miért lenne veszélyes a túlzott koleszterin bevitel?
2013. dec. 31. 01:15
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
2. vagyok! Igazad van. A koleszterint termeli a szervezet és ha keveset viszünk be,ezzel fokozott termelésre késztetjük. De te nem ezt kérdezted és mi nem erre válaszoltunk. Pl. nemhogy nem jó a tojás,hanem kifejezetten javasolt enni,akár minden nap. Igazából nem tudjuk,hogy mitől nő meg valakinek a koleszterin szintje,de az szinte 100%,hogy nem az étkezéstől,esetleg elhízástól,sokkal inkább gyanakodnak a stresszre. Ráadásul(de ez csak az én véleményem)azt sem tudjuk,hogy az embereknek régen mennyi volt a koleszterin szintjük,akkor amikor még nem "tudományosan" étkeztek,mert nem is mérték. Lehet,hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítunk neki,mert ez bizonyos lobbiknak nagy jövedelmet hoz:
2013. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, most márt értek mindent :) Elnézést kérek a fő kérdésen kívüli mellékes kérdésekért :)
2013. dec. 31. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!