Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az egyik doki szerint inzulinr...

Az egyik doki szerint inzulinrezisztenciám van, egy másik szerint meg nincs! Szerintetek?

Figyelt kérdés

"A" doki azt mondja, hogy ezek az értékek már IR-re mutatnak és hogy gyógyszert kéne szednem..

"B" doki szerint még nem vészesek az értékek, de kezdjek el diétázni...


0 perces inzulin: 9,7

60 perces inzulin: 57,4

120 perces inzulin: 60,2

HOMA-IR: 2,2


2 hónap alatt 7kilót híztam úgy hogy naponta mozogtam, és nem ettem többet (sajnos amúgy is volt már rajtam felesleg, tényleg figyeltem, hogy ne egyek sokat..)! igazából ez volt az egyik fő ok hogy orvoshoz mentem! akkor kiderült, hogy magas az inzulinom és hogy autoimmun pajzsmirigy alul működésem is van... valószínű ezek miatt híztam! van egy babám akit még szoptatok, tehát úgy vagyok, ha lehet nem akarok gyógyszert szedni, igyekszem a diétával elérni amit csak tudok! a pajzsmirigyemre kaptam gyógyszert, de azt szoptatás mellett is szedhetem! az IR diétát elkezdtem és 3hét alatt fogytam 4kilót, és kezdem magam jobban érezni!

Viszont összezavar, hogy az egyik doki szerint ir-em van és gyógyszert kéne szednem, a másik szerint meg nem!

Szerintetek ezekre az értékekre akkor mi igaz? Menjek harmadik orvoshoz? csak mert nem akarom hogy esetleg később nagyobb problémám legyen abból, hogy nem a megfelelő "kezelést" kaptam!


2013. dec. 26. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz, ha lennének cukor értékek is, mert az inzulin és cukor értékeket együtt szokták nézni és elemezni.

Ettől függetlenül mindhárom értéked emelkedett. Viszont az is lehet, hogy elég a diéta és a sport, és a gyógyszerre nem lesz szükség. Próbáld ki három-négy hónapig és utána menj kontrollra.

2013. dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

glükóz 0 perces: 5,2

glükóz 60 perces: 6,7

glükóz 120 perces: 6,8


mivel februárban vérvételre kell mennem a pajzsmirigyem miatt, így gondoltam akkor újra elvégeztetem a terheléses vizsgálatot is, és akkor bízom benne, hogy már alacsonyabb értékek lesznek benne!! szóval remélem elég lesz a mozgás és diéta :)

2013. dec. 27. 13:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Várnék rá 3 hónapot : a pajzsmirigy gyógyszer, mozgás IR diéta kombóval. Kicsit elsietettnek tartom az ilyen IR gyógyszeres kezelését. B doki az én emberem.
2013. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!