Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek az asztma ellen?

Mit tehetek az asztma ellen?

Figyelt kérdés
Nos kb. 1éve volt ez kézilabda meccsem a meccs végén roszul lettem és végul korházba kerultem. kiderult hogy asztmás vagyok de én nem tudtam elfogadni mert tudtam hogy egy asztmás ember nem tud ugyanolyan jol sportolni mint egy egészséges.(egyébként én 'nagy spotolo' vagyok, sok edzésre járok és 'sikeres' is vagyok)de nem hagytam magam..megprobáltam ugyanugy sportolni de végul mindig orvosokhoz kerultem. a végén az lett hogy szo szerint eltiltottak a sporttol amig jobb nem lesz az állapotom. az edzoim nem engedték hogy tovább folytassam... a tesi tanárom nem engedett futni. depresszioba estem.. nem voltam képes felfogni hogy nem sportolhatok...Na de végulis arra lennék kiváncsi hogy mit tehetnék az asztma ellen hogy urja sportolhassak?
2014. jan. 4. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fogsz ennek örülni, mert sok mindent tehetsz magadért, de az orvosok tudják, hogy mennyire súlyos az esteted, és ha eltiltottak tőle, annak oka van. Érdeklődj utána, hogy vízi sportokat űzhetsz-e mértékletesen, mert azok segíthetnek a helyes légzéstechnika elsajátítására. Sóbarlangba is rendszeresen járhatnál, mivel nagyon jót tesz az asztmásoknak. Viszont én azt javaslom, hogy keress fel egy sportpszichológust, aki segít neked ezt feldolgozni, mivel van különbség aközött, hogy valaki az egészsége érdekében és szórakozásból űz valamilyen mozgásformát, vagy versenyszerűen. Az utóbbira nem biztos, hogy képes leszel.
2014. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az nem igaz, hogy asztmás nem sportolhat. Csak legfeljebb nem versenyszerűen, illetve nem mindenféle sportot. Az asztma krónikus betegség, ami nem múlik el de tünetmentessé tehető.
2014. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!