Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Külső aranyérrel is végbéltükr...

Külső aranyérrel is végbéltükröznek?

Figyelt kérdés
Múlthéten nagyon durván kijött az aranyerem, alig bírtam felkelni már elmúlt (de még mindig kint van és viszket) és holnap megyek orvoshoz. Apa már átesett ilyenen és azt mondja hogy végbéltükrözés lesz de abban reménykedek, hogy csak ugrat, hiszen nekem (már) nem vérzik múlt héten még vérzett és váladékozott de már elmúlt. 2013-ban összesen háromszor jött ki, most szilveszter előtt nem sokkal utoljára. Szóval, mire számítsak?
2014. jan. 8. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szükséges, akkor nem tükröznek.

Első körben valószínűleg valamilyen kúpot vagy kenőcsöt javasolnak vagy éppen kézzel megvizsgálják, de ezt nem feltétlenül szokták és ha ezek nem segítenek vagy más probléma is jelentkezik, fájdalom, vagy más ilyen jellegű probléma, akkor esetleg megtükröznek. De ez nem így indul, hogy valakinek aranyere van, akkor egyből tükröznek.:)

Nekem sajnos van több is, van belső is, de nekem is csak kézzel vizsgálták és kaptam kenőcsöt, viszont egy időben abszolút nem jött ki aranyér, nem is volt gond vele, mégis piszkosul fájt a végbelem, ami kisugárzott a fenekembe és a combomba, engem akkor küldtek csak el tükrözésre.

2014. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hűű köszi a választ.


Igen egyébként a kúptól és kenőcstől múlt el.. Csak mivel elkezdődött a suli így azokkal felhagytsam (mert váladékoztam tőle meg kellemetlen szagú volt) így hétfő és kedd alatt újra elkezdett fájni és iszonyatosan viszketett tegnap este. Most a hétre kiirtak és azt mondták menjek be a kórházba a dokihoz és én is így gondolom hogyha elmondom neki hogy múlt héten mozogni alig bírtam de a kúp és a kenőcs megoldotta akkor nem fognak megtükrözni csak max. megnézi.


Egyébként mozogni mennyire szabad így aranyérrel? Mármint most hogy már nem fáj annyira, tesizni szabad? Vagy adnak felmentést?


Egyébként 17 éves vagyok.. :D Szóval elég gáz, hogy ilyen korán elkapott ez a nyavaja..

2014. jan. 8. 10:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A tesiórát inkább orvostól kérdezd meg. Volt már, hogy úgy fájt az aranyerem, hogy élni is alig volt kedvem, olyan fájdalommal biztos nem kéne.

De egyébként alapvetően én azt gondolom, hogy azt kéne megelőzni, hogy kijöjjön az aranyér. Nem vagy véletlenül nagyon székrekedéses? Nem megy sokszor nagyon nehezen a nagy wc-zés? Mert nálam egyértelműen az hozta ki az egészet. Aztán életmódot váltottam, több rosttartalmú ételt ettem, csökkentettem a szénhidrátbevételt, rostos innivalókat fogyasztottam és elkezdtem többet mozogni. És láss csodát, hónapok óta nem volt székrekedésem, így az aranyeremmel sincs gond.:)

És amúgy nekem az aranyérkenőcsöm olyan, hogy bár hagy kisebb nyomot a fehérneműn, de azért annyit nem, hogy ne lehessen a hétköznapokban is használni. Sőt, az enyém olyan, hogy csak 2-szer lehet használni 1 nap, de volt, hogy ha mentem valahová, akkor este használtam, napközben nem, vagy akkor, amikor már otthon voltam és így nem volt gond és a tünetek is elmúltak, visszahúzódott az aranyér.

2014. jan. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Néha kemény a székletem de nekem nem az hozza elő, max. csak közrejátszik, de volt már hoyg ment a hasam és úgy jött ki. Tudod mikor szokott kijönni? Általában bulik után amikor ugye kint vagyunk a szabadban és felfázok a hidegben (mert illuminált állapotban nem érzem hogy hideg van..:D) Most megint váladékozik a kúptól nem tudom ez normális e.
2014. jan. 8. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen kenőcsöt használtok? Nekem most jött elő életemben először ez a gond, konkrétan tegnapelőtt még semmi bajom nem volt, tegnapra meg odanőtt egy fájdalmas pukli, leülni is alig bírtam... mára kicsit jobb, de valami kenőcsöt azért vennék rá...
2014. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én reparont használok + reparon kúp. De nekem a kenőcs egyáltalán nem használt, a kúp használt de az nagyon.
2014. jan. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!