Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Befolyásolhatja a tanulást az...

Befolyásolhatja a tanulást az epilepszia betegség?

Figyelt kérdés

Nemrég állapították meg nálam azt , hogy epilepsziás vagyok, de sajnos nem csak most hanem már egy ideje észrevettem azt , hogy nem tudok dolgokat könnyen megjegyezni, sok mindenre nem emlékszem. Már matek órákon sem úgy teljesítek mint az előtt. És lényegesebben több idő kell a tanulásra .


Ez szóval az epilepszia miatt lenne ? És esetleg ilyenkor lehetséges az hogy kapok valami papírt és fel legyek mentve például matek alól ? Nem azért akarom hogy ne tanuljak matekot, csak így elég nehéz és akárhogy akarom sehogy sem tudom megérteni a feladatokat. és ha lenne esetleg papírom akkor a tanár se azt hinné hogy hanyag vagyok.

Köszönöm az értelmes válaszokat !!!


2014. jan. 8. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

ha tünetmentes vagy, akkor nem befolyásolhatja (kivéve, ha az agy memóriáért felelős területét érinti - ezt a kezelőorvosoddal kellene megbeszélned)....ha meg rohamaid vannak, akkor gyógyszeres kezelésre van szükséged.



viszont a tanárokat mindenképpen tájékoztatni kell az epilepsziáról, ha nincsenek tisztában a betegségeddel, akkor lehetséges, hogy egy nem látványos rohamot nem vesznek időben észre, vagy mondjuk drogosnak/figyelmetlennek tartanak (sajnos, volt részem epilepsziás kisfiút látni, volt olyan időszaka, amikor percenként 6-8 rohama volt, ha nem számítok rá, akkor nem is vettem volna észre)...ha nagyrohamaid vannak, akkor meg pláne nem mindegy, hogy alapból ugrik valaki segíteni vagy azt hiszi, hogy ökörködsz a tanórán

2014. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az epilepsziás rohamok ronthatják a memóriát, meg még sok mást, úgyhogy lehet, hogy ezért tanulsz most nehezebben.
2014. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!