Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepszia esetén nem tudja...

Epilepszia esetén nem tudja az ember, hogy mit tesz?

Figyelt kérdés
Vagy létezhet olyan,hogy tudod, ki vagy, hol vagy és épp mit csinálsz, de közben több helyen zsibbad a tested, hangokat hallasz és képeket látsz? A háziorvosom beutalt ideggyógyászatra, de a doki semmi különöset nem mondott, csak kérdezgetett a családomról, munkámról, párkapcsolatomról. Nem mondta,hogy epilepszia, csak egy egészségügyi könyvben olvastam az epilepszia egyik típusa alatt teljesen ugyanazokat a tüneteket, amik nekem vannak időnként.

2013. okt. 28. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
az epilepszia egyáltalán nem ez. Az epilepszinás rohamnál rángatózik a test a beteg nincs magánál és habzik a szája. Amiket te irsz az inkább valami mentális betegségre utal inkább.
2013. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam eddig,hogy az az epilepszia, amiről írsz, de vannak sokkal enyhébb epilepsziás tünetek is, amik kívülről nem is látszanak mások számára. Persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy márpedig ez epilepszia, csak ha nem az, akkor milyen mentális gond lehet? Hangsúlyozom, "dilidoki" vizsgált, beszélgetett velem, és nem talált semmi érdemlegeset.
2013. okt. 28. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokféleképpen megnyilvánulhat az epilepszia,de sztem amiről Te írsz az nem az.Általában az agy kikapcsol,nem hiszem,hogy emlékeznél,hogy közben mi történik. Epilepsiás roham közben az idegsejtek között össze-vissza fut az inger,az orvos úgy mesélte nekem,hogy olyan mint egy elektromos kisülés ami behálózza az agyat.Nem feltétlen jár görcsrohammal az epilepsia, a lányom elréved,lesápad,bepisil,nincs magánál,pár perc múlva oldódik a roham,utána nagyon álmos,mint a görcsrohamosok is.
2013. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálam inkább a víziók, a hallucináció és a zsibbadás a hangsúlyos.Van,hogy pár perc csak, de volt már 45 perces "rohamom" is, amiben valahogy úgy éreztem magam, mintha kiléptem volna a testemből, mintha a tudatom és a fizikai testem két külön dolog lett volna. Félelmetes, és zavaró,hogy ismétlődik.
2013. okt. 28. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Epilepsziánál szinte mindenki a típusos nagyrohamra gondol (grand mal), amikor tónusos-clónusos görcsök vannak. Létezik egyéb formában megnyilvánuló epilepszia, ami járhat kis rohammal (petit mal). Ekkor általában néhány pillanatra "kapcsol ki" az agy, megáll az illető pár percre, pl. néz egy pontot és a roham végeztével észre sem veszi, hogy eltelt x idő...
2013. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én érzékelem az időt, a helyet és önmagamat, másokat is, tehát nem olyasmi ez, mintha valamiféle hipnotikus állapot, ám mégsem "normális állapot". Pl. mikor jön a "roham", meg tudom mondani másoknak, hogy na most jön, már érzem is a zsibbadást...látok képeket..most már a hangokat is hallom. Valami olyasmi ez, mintha egyszerre lennék két világban, vagy inkább két idősíkban..nem is tudom. Nem drogozom amúgy, nem dohányzom, alkoholt nagyon ritkán fogyasztok. Ja és még valami: a "rohamok" előtt általában jellegzetes illatot szoktam érezni. Nem nagyon tudnám mihez hasonlítani, de ha érzem, tudom, hogy pár másodperc, és itt a "roham".
2013. okt. 28. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!