Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet más is a tüdőfelvételen...

Lehet más is a tüdőfelvételen látszódó folt? Miért írnak le olyan rémisztő tényt, hogy daganat, mikor még nincs is szövettani eredmény?

Figyelt kérdés
Mellkasröntgen azt mutatta ki, hogy tüdődaganat, csont scan vizsgálat valószínűsíthető csontáttétet diagnosztizál.Tüdő tükrözésen nem találtak semmit, várjuk a szövettant. Borzasztó ez a várakozás, de annál erősebb a remény talán mégsem rosszindulatú, és a csontokon is mást mutat a halmozódás. Volt e már Valaki olyan helyzetben, hogy azt hitte a legrosszabb történik vele, de kiderült, hogy nem rák.
2014. jan. 14. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Voltam már ilyen helyzetbe. A mellembe találtak egy csomót. Amit vizsgáltak , először mammográfiával, biopsziával, majd röntgennel. Amíg nem lett meg a röntgen eredmény, addig végig daganat volt a papírjaimra írva.

Dohányoztál?

2014. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Apukámról van szó. Nem dohányzott soha. Nem is panaszkodik, csak a dereka lába fáj, ami miatt elkezdték vizsgálgatni. Olyan szörnyű ez mindenkinek, főként persze Neki, mert meg van ijedve, hogy miért írnak ilyet. Ki lesz az, aki ha nem az, meri majd azt mondani, hogy mégsem. Nem beszélve arról, hogy hetek óta úgy ébredni, élni, aludni, hogy ott lebeg a lehetősége, hogy nagyon beteg lehet, az egész családot nagyon megviseli.
2014. jan. 14. 10:33
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Azzal mindenképp sokat segítenétek neki, ha azt látná rajtatok hogy bennetek él a remény és nem gondoltok egyből a legrosszabbra! Ilyenkor a családnak erősnek kell maradnia és minden erejéből támogatni a beteget. Hiszen ő lelkileg megtört ilyenkor és szüksége van mások bíztató, erőt adó szavaira.
2014. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszolsz, és biztatsz, persze tudom, hogy nekünk kell erősítenünk Őt. Tudom, hogy attól megnyugszik ha azt látja, talán nekünk meg sem fordulhat a fejünkben, hogy mi van ha beteg. Igazából csak nem értem, ilyet miért írnak le. Miért nem rak egy kérdőjelet, vagy valószínűsíthetőséget. Miért kell konkrétan ezt kijelenteni, hiszen ha nem az az ember ebbe az időszakba betegszik bele. Minden esetre azért "jó" tudni, hogy inkább a legrosszabbat írják mintsem hogy tévedjenek, ami a kezelés szükségszerűsége miatt érthető.

Örülök, hogy Neked végülis negatívak lettek a leleteid, de ez biztosan Számodra és a Családod számára is nagyon nehéz időszak volt.

2014. jan. 14. 11:33
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy ezt írom, de a realitásokat nézve ez valószínűleg tényleg daganat. (Ne legyen igazam.) Az orvosok egymás között pedig egyszerűen az iránydiagnózist írják, ami felé vizsgálni kell. Tény, hogy ezt sokkal kíméletesebben is meg lehetne oldani, mint hogy a papírjáról tudja meg az ember...
2014. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia.Tudtok már valamit apukáddal kapcsolatban ?
2014. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm érdeklődésed, sajnos nem. A hörgőbiopszia eredményét még nem tudjuk, ma pedig megy Apa Pet CT-re. Nem tudom, annak hány nap a kiértékelése. Bízok benne nagyon, hogy nem lesz baj, még úgy is, hogy a realitásokat nézem. Tegnap együtt voltunk délután, olyan jól néz ki, olyan jót elbeszélgettünk, nem akarom elhinni, hogy bármi baj lehet. Sajnos azonban ott a tény a papíron, most már csak abban reménykedem, hogy tévedés. Nem tudod véletlenül a Pet CT eredmény mikorra van meg?
2014. jan. 23. 08:26
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ._De gondolom ilyen esetben hamar megvan az eredmény.
2014. jan. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor már pár nap és minden eldől.

Mindenképp szólok, szükségem van a támogatásra, mert teljesen kész vagyok, az én Apukám nem lehet beteg. :-( Köszönöm még egyszer az érdeklődésedet.

2014. jan. 23. 10:20
 10/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Bár már gondolom tudjátok,de a ct-k azonnal megvannak,csak a kezelőorvos érjen rá rögtön értékelni..

Természetesen az orvosok tévedhetnek,de sokszor már az alakjából látják,hogy daganat-e vagy sem...

Remélem nálatok tévedés!?

Minden jót!

Üdv.!

2014. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!