Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez neurofibromatózis?

Szerintetek ez neurofibromatózis?

Figyelt kérdés

A gerincem mentén van 2 kisebb csomó. Úgy kezdődött, hogy észrevettek a hátamon 1 barna foltot, tapintás után kiderült hogy 1 csomó van alatta. Azóta eltünt a folt és olyan mintha csak az a csigolyám lenne kijebb, mint a többi. Először erre gondoltam, de amikor a barna foltot megláttam, akkor neurofibromatózisra gondoltam. Most, hogy eltünt a folt, már fogalmam sincs, hogy ez mi lehet. Azóta nem változott a csomó.

Neurofibromatózisnál eltűnhet a folt?



2014. jan. 15. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem neurofibromatissom van. Az is ilyenekkel jár. Neurológus meg tudja állapítani DNS vizsgálatot is kérhetsz, igaz arra hónapokat kell várni, de 1 éven belül megtudod a tuti választ. Mindenképp neurológus!
2014. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érdekelnének egyéb tünetek, mert félek elmondani akárkinek is.
2014. jan. 15. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 25 éves nő vagyok. Eddig kozmetikai szemponton kívül más problémát nem okozott. Számtalan májfoltom van, ilyen púpokból kevés van, de azért sajna kezdenek előjönni... De ahhoz, hogy ezt biztosra tudd, hogy NF-ed van el KELL menni egy NEUROLÓGUSHOZ! Háziorvos utal be. Nekem évente kell menni koponya MR-re, mert ezek a kis púpok sajnos az agyban is kialakulhatnak. Ezért kell mielőbb dokihoz menni. Tapasztalt neurológus külső jegyek alapján is majdnem biztosra (aki találkozott több ilyen beteggel biztosra) megmondja, hogy ilyened van-e vagy sem.
2014. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!