Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért kéne emiatt elhalasztani...

Miért kéne emiatt elhalasztani a műtétet? Elmúlik hétfőig?

Figyelt kérdés

Kedden lesz egy ganglion műtétem (bal kézháton van), és azt mondta a dokinő, ha akárcsak megfáztam vagy be van gyulladva valamim, akkor el kell halasztani a műtétet.

Télen elég könnyen el lehet kapni mindenféle nyavalyát, és nekem sikerült is; fújom az orromat (mondjuk már egyre ritkábban) és fáj a torkom, amire iszok mézes tejet, citromos teát, ettem foghagymát is, ami elvileg gyulladáscsökkentő, illetve tettem a nyakamra meleg borogatást. Így el tudom mulasztani hétfőig a náthát/torokgyulladást? Mit ajánlotok még, mit csináljak, hogy felgyorsítsam a folyamatot?

És miért kéne emiatt eltolni a műtétet? Miért nem lehet így műteni? Nem altatásban lesz, hanem érzéstelenítéssel, ráadásul szerintem max. egy órát fog igénybe venni az egész.


Köszi a normális válaszokat!

17/l



2014. jan. 18. 10:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és gargarizáltam is sós meleg vízzel. Azt elvileg naponta többször is lehet/kell.
2014. jan. 18. 10:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem bokaműtétet is elhalasztottak már torokgyulladás miatt.
2014. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a két dolog)betegség és műtét) egyszerre nagyon megterheli az immunrendszert,amitől a seb nehezebben gyógyul,nagyobb esély van a "begyulladására", a betegséget pedig súlyosbíthatja.
2014. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj előre. Keddig rendbejössz. De azért addig ne csinálj valamilyen erőltetett kúrát. Hagyd a dolgokat a maga rendjében lefolyni.
2014. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a segítséget! :)
2014. jan. 18. 11:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán meggyógyulhatsz addig. Kezeld magad,de a legfontosabb,hogy most maradj otthon és pihenj.
2014. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem majd! :)

Még az a szerencse, hogy hétfőn nem kell bemenni a suliba, így nyugodtam pihenhetek aznap is, a műtét előtt. :) Remélem, azért holnapra már valamennyire javul a helyzet. :/

2014. jan. 18. 19:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Addigra jobban lettem, ahogy mondtátok is, már túl vagyok a műtéten, most gyógyulgatok. :) Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 25. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper!
2014. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!