Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fontos! Az asztmából meg...

Fontos! Az asztmából meg tudok gyógyulni?

Figyelt kérdés
Èrtelmes válaszokat

2014. jan. 18. 12:36
 1/7 MrPifta ***** válasza:
21%
miért írtad oda hogy fontos? Ezt akkor szokták, ha sürgősen kell a válasz, az asztmából meg nem 1 nap alatt felgyógyulni, ha fel lehet
2014. jan. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, és ha felköltözök 1 hegyre, járok sóbarlangba.. stb... ?
2014. jan. 18. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:

nem lehet, de tünetmentes lehetsz

én 3 éve vagyok tünetmentes, igaz, hogy én semmire sem vagyok allergiás, nekem az asztma csak akkor jött ki, mikor vírusfertőzést kaptam

2014. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Viktor Tihanyi válasza:

ASZTMA (lásd még: ALLERGIA, LÉGZÉS [légzési nehézség], TÜDŐ - TÜDÖBÁNTALMAK)

Az asztma légzési rendellenesség, akár fulladásveszéllyel is járhat. Egy asztmatikus roham folyamán az

immunrendszer olyan erősen reagál az allergén anyagokra, hogy a test légzését is akadályozza, ami

olykor halálos kimenetelű lehet. Szükség van arra, hogy életet vegyek magamhoz (belégzés), azonban

nem vagyok képes adni (kilégzés), ezért annyira pánikba esem (könnyen megy a belégzés, viszont

nehezen a kilégzés), hogy a légzésem elégtelenné válik (minimális levegőt szabadítok fel). Netán

túlságosan ragaszkodom bizonyos emberekhez vagy dolgokhoz, amelyeket nem vagyok képes

elengedni? Vagy megfullaszt a düh, az agresszió, amelyet nem akarok megélni, olyannyira, hogy az mára torkomat szorongatja? Esetleg félek, hogy valamiben, főleg szeretetben, hiányt fogok szenvedni?

Láthatjuk, hogy az asztma elsősorban egy fullasztó, torokszorongató érzéshez kötődik. Úgy érzem,

torkon ragadtak, fulladozom, megfulladok egy szeretett lénytől vagy egy helyzettől. Életteremet túl

szűknek érzem. Esetleg vitában állok valakivel, és a konfrontálódás megmérgezi az életemet. Arra

használom az asztmát, hogy szeretetet, figyelmet, vagy érzelmi függőséget csikarjak ki másokból. Mivel

az asztma hasonlatos az aszfixiához és az allergiához, lehetnek olyan érzéseim is, hogy korlátozott az

életterem, mások elnyomnak engem, mások hatalma jóval az enyém felett áll. Netán őrömet akarok

szerezni, szinte a kifulladásig, ám közben bizonyos helyzeteket igen nagy lázadás kísér a bensőmben.

Az asztma tökéletes eszköz arra, hogy erősnek érezhessem magam, hogy mások manipulálásával

elérjem mindazt, amit szeretnék. Emberként nem akarom saját határaimat megismerni, az önbizalmamat

hirtelen aggodalom és szorongás váltja fel. Nem tudom, hogyan kezeljem az érzéseimet, és nagyon

magányosnak érzem magamat. Meg kell tanulnom megismerni saját gyengeségeimet és erősségeimet,

hogy harmóniában élhessek, és értékelhessem az életemet. A többiek mindent meg fognak tenni annak

érdekében, hogy megmentsenek engem! Gyenge embernek tűnök, akinek sok szeretetre van szüksége,

viszont még nem áll készen arra, hogy szeretetet adjon - akár egy gyermek, aki azért sir, hogy igényeit

kielégítsék, viszont még nem tanult meg magán kívül másokra is figyelni. Az élet egy egyensúlyban lévő,

állandó adok-kapok. Az asztma egy múltbeli félelemhez, fullasztó szeretetnek megélt érzelemhez (főleg

anyai szeretetre gondolunk), vagy egy kora gyermekkori elfojtott érzelemhez köthető. Ez lehet egy olyan

jellegű félelem is, amely a születés utáni első lélegzetvételhez köthető, amikor a gyermek úgy érezte

(tudat alatt), hogy fulladozik, hogy megijesztették. Így a légzés a független, önálló életet szimbolizálja, az

egyéniséget, hogy képes vagyok magamtól levegőt venni. Az asztmás ember nem képes független

lenni, hogy a saját életét élje. Elhanyagoltnak érzi magát, nehezen válik le a szüleiről (anyával vagy

házastárssal szemben tanúsított hátráltató függőség). Nem tudja elképzelni, hogy eltávolodjon ettől a

lágy és megnyugtató képtől (az anya), hogy megházasodjon, vagy lázadás nélkül végignézze, ahogy a

szülei elválnak! Nagyon dühös, megőrül a bosszúságtól, és rátör az asztmatikus roham. Feladat:

megfigyelem, hogy visszatér-e periodikusan a rosszullét, és változtatok a mentális programozásomon.

Most végre kézbe veszem az életemet, nagylelkűen, és nyugodtan adok, minden erőlködés nélkül.

Alázattal beismerem, hogy mi az, amin képes vagyok változtatni, még akkor is, ha ez kevésnek tűnik, és

elsősorban elfogadom, hogy szeretettel kell nyitnom a világra, és dolgozom az interiorizációs

folyamaton, amelyre valójában nagy szükségem van. Minden a legjobban fog alakulni az életemben.

Elégedett leszek, szeretettel, gyengédséggel leszek körülvéve, és légzésem normális, kiegyensúlyozott

lesz. Megtanulom szeretni magam és az életet.

2014. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Utolsó válaszadó! Ez rohadt nagy hülyeség... Asztmásan születtem a családom körbeszeret imádom az életet nem vagyok depis megőrülök a természetért és bolondulok a zenéért... Semmi rossz emlékem nincs és nem vagyok befolyásolható mégis picit naiv ( azt mondják), már pici korom óta fulladok és véletlenszerűen törnek rám az asztma rohamok mert szar a tüdöm, de ez nincs összefüggésben a múltammal, néha a por allergiám vagy a parlagfű allergiám miatt is kijön néha megcsak lépcsőzéstől vagy futástól, emelet baromság az amit írtál...
2015. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
emeletes *
2015. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tamás 109 válasza:

Mindenkinek. 2016. 05. 09.

Az alábbiakban leírom a saját esetem, vállalom mindezt a nevem és e-mail címem közzétételével, bár nem tudom, hogy ez megjelenik- e, ha valaki hozzászól egy témához. Azért vállalom nyíltan a mondanivalóm, mert az IGAZSÁGOT adom tovább.

Hiszem és vallom, hogy minden betegségből, még az asztmából is meg lehet gyógyulni, még akkor is, ha gyógyíthatatlannak tartják. Meggyőződésem, hogy minden betegségnek lelki oka van. Képes vagyok egészen a bölcsődés koromig emlékeket felidézni. Az én hátteremben mindig ott volt (van) egy igen domináns, agresszív, a családot uraló anya. A számtalan konfliktus (lelki sérülés) oda vezetett, hogy a 13. életévemben 1,5 hónapra kórházba kerültem tüdőgyulladással, majd egy évvel később újra 1 hónapot töltöttem kórházban, szintén tüdőgyulladással. A tüdő, mint szerv kifejezi az elfojtott, ki nem mondott érzelmeket; a meg nem oldott konfliktusokat. Ezek után azt vettem észre, hogy évről- évre rendszeresen megjelent egy allergiás nátha. Kezdetben csak állandó szipogással, majd az évek alatt ez tavasztól őszig terjedő allergiává, szénanáthává változott, orrfolyással, tüsszögéssel, ahogy kell. Felnőtté kellett ahhoz válnom, hogy végre elgondolkodjak azon, mi is lehet ennek az oka. Ahogy az orvosok is mondják, pszichoszomatikus, vagyis a lélek (psziché) ha a testre (szoma). Amikor rájöttem, hogy az anyámtól ered minden problémám, az allergia egyszeriben megszűnt. A tavasztól- őszig tartó nátha hirtelen csak 1-2 hetes tavaszi tüsszögéssé szelídült, majd a nyarat és az őszt már tünetmentesen tudtam tölteni. Persze jöttek újabb konfliktusok, mert a családban az „uralkodás” nem ért véget, sőt hozzájöttek az egyéb problémák (munkahely, kapcsolati válságok). A tavaszi tüsszögés mellett megjelent a köhögés és a nehéz légzés. Ez odáig ment, hogy voltak olyan évek, tavaszi időszakok, hogy csak ülve tudtam aludni, mert ha lefeküdtem, úgy éreztem megfulladok, majd amilyen hirtelen jött váratlanul teljesen tünetmentessé váltam. Voltak enyhébb évek, amikor szinte nem is volt semmi bajom. Egy évvel ezelőtt elhatároztam, hogy végleg a végére járok a dolognak. Megismerkedtem először a Theta Healing- gel, majd a Theta Floating- gel. Ez nem a reklám helye! Mivel kerestem, ezekre a módszerekre találtam rá. Egyszerűen megvettem a könyveket és azok segítségével dolgozok magamon, szedem ki a múltam szemetét. Az első a tudatalattiba, a második a sejtmemóriába enged „belenyúlni”, a kettő tulajdonképpen ugyan az, más megközelítéssel. Feltártam az összes gyerekkori traumámat, és igyekeztem azokat „átírni”, kiírni magamból. Ez a folyamat még most is tart. Egy fontos élményem ide kívánkozik. Egyik éjszaka arra ébredtem, hogy nehezen kapok levegőt, ekkor „bevittem” a sejtmemóriámba a „minden helyzetben nyugodt vagyok és könnyedén, felszabadultan lélegzem” programot. Pár perc elteltével azt éreztem, hogy krákogni kell, majd hirtelen felszakadt valami a légcsövemben és attól kezdve könnyedén vettem a levegőt, és ez az állapot az éjszaka többi részében is megmaradt. Nem kellett besprézni, hogy levegőt tudjak venni! Az a tény, hogy már régóta dolgozom magamon a módszerekkel és még mindig vannak nehéz időszakok, az normális, mert a tünetben felhalmozott energia felszabadításához akár sokszori nekifutásra is szükség van. Ha a tünetek egy idő után ismét visszatérnek az csak annak a jele, hogy van még más rejtett ok, ami a betegséget fenntartja. A homeopátiás szereknél is ismert a tény, az állapot először rosszabbodik a teljes gyógyulás előtt. Saját magamon határozott változásokat tapasztalok, bár csak az idő mutatja majd meg, mit értem el. Addig nálam is megy a reflexzóna masszázs a talpon, a gyógyteák, a Sópipa, spray, ha kell; próbálkozom jógával, Butejko légzéssel.

El kell azon gondolkodni, hogy az újszülöttek, pár hónapos kisgyerekek esetén, milyen születési traumát élhettek át, ami asztmát válthat ki. A születés miatti félelmek, nehéz „első lélegzet”, stb. Változást adhat az ő esetükben, ha a szülők rendszeresen karba véve kimondják hangosan a picinek, hogy mennyire szeretik, biztonságban van és nyugodtan fellélegezhet, egészségesen lélegezhet. A gyerekek tudatalattija még nagyon könnyen befolyásolható, tanítható. Theta Healig, vagyTheta Floating szakértők biztosan többet tudnának mindehhez hozzátenni. Ennyit kívántam közölni, remélem, hogy ez is sokaknak segíthet. Jó egészséget kíván mindenkinek!

Tamás

2016. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!