Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha igáig nem voltam bárányhiml...

Ha igáig nem voltam bárányhimlós akkor még lehetek?

Figyelt kérdés

Törvényszerű h mindenki átesik a bárányhimlőn? nem lehet meguszni?hogyan kaphatom el? ne menjek gyerekek közelébe?


23/l



2014. jan. 19. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Rokon 40evesen kapta el. Ez amolyan szerencsén és jó immunrendszeren múlik, hogy mikor kapod el, ha elkapod. Felesleges ezen stresszelni mert nagyon enyhe tünetei vannak. Én kiskoromban nem is fogtam fel komoly betegségnek inkább egy kötelező vedooltasnak.
2014. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem voltál az és "találkozol" bárányhimlőssel,akkor elkapod. De nem biztos,hogy még nem voltál az,illetve,ha most elkapod,gyakran tünetmentesen is le tud zajlani egy ilyen fertőzés. Ha voltál olyan közösségben,ahol volt bárányhimlő,akkor biztos,hogy átestél rajta. Ha nem,sok mindent nem tudsz csinálni,mert a bárányhimlő a kiütések megjelenése előtt 2-3 nappal már fertőz,méghozzá cseppfertőzéssel. Úgyhogy akár egy buszon is el lehet kapni.
2014. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Asszem már van rá vedooltas. Ezt a haziorvostol kérdezd meg, de sztem ő is azt mondja, ha nem vagy immunhianyos akk felesleges.
2014. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz mindenki bárányhimlős, nem törvényszerű hogy át kell rajta esni.

Viszont bármikor elkaphatod, akár majd a saját gyermeked ápolásakor.

Felnőttől is elkaphatod, akár azért mert éppen bárányhimlős vagy kijött rajta az övsömör / ez utóbbi egy visszatérő kiütéssel járó betegség, csak annál jelentkezik, aki átesett bárányhimlőn/.

2014. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én például 49 éves vagyok,soha nem voltam bárányhimlős beteg,de mindkét gyerekem igen,én ápoltam őket és nem lettem beteg. Úgyhogy szinte biztos,hogy már átestem rajta.Lehet,hogy Te is így vagy.
2014. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha atestel rajta akkor voltál baranyhimlos beteg cssk tünetmentes ;d
2014. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon tünetszegényen estem át rajta. Gyakorlatilag csak azért vizsgált meg a gyermekorvosunk, mert a testvérem tiszta pötty volt és azt mondta, hogy szerinte én is elkapom. A hajas fejbőrömön volt pár kiütés, sehol máshol.

Ha a tesóm nem lett volna bárányhimlős engem nem is vittek volna, hisz nem volt tünetem. Később volt vérvétel vírus fertőzések irányában, volt ellenanyagom, igazolta hogy átestem rajta.

2014. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6.! A 2. is én voltam :) Azért írtam még egyszer,hogy a kérdező lássa,hogy van ilyen is. És biztosan nem csak én voltam így.
2014. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az esély meg van rá, hogy elkapd, de nem biztos, hogy el is fogod kapni.
2014. jan. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!