Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladásom van...

Tüszős mandulagyulladásom van (szerintem) 2 hete, de a fájdalmon kívül a tünetek még ugyanazok. Antibiotikum után lehetek még beteg?

Figyelt kérdés

Több mint 2 hete (szerintem) tüszős mandulagyulladásom van. Korábban egyszer volt, az sokkal durvább volt, most kicsit dagadt csak meg a mandulám, jól láthatóan kráterek vannak rajta + az egyik felén pontszerű fehér folt van. Előtte is volt ilyen csak azok a foltok is nagyobbak voltak. Fájt, volt hőemelkedésem, a nyirokcsomóim megduzzadtak. Doxycyclin 200mg-ot kaptam a "piros torkomra" (az orvos szerint a mandulámnak semmi baja nem volt mert kicsi. ). azt végigszedtem, de a mandulám még mindig kráteres és a fehér folt még mindig ott van. Nem fáj már, annyira nem is duzzadt, de ez aggaszt. A háziorvosom azt mondta, hogy szép a torkom. De másik orvos szerint a mandulámnak sem volt baja. Egyrészt azért gondolom hogy az volt, mert a tünetei ismerősek voltak, másrészt pedig másnapra a páromnak is tüszős mandulagyulladása lett, és az ő orvosa is annak látta azt. Csak én járok ügyeletre "piros torokkal".

(ha más lenne talán nem zavarna, majd elmúlik, de úgy tudom ez ráhúzódhat az ízületekre és az nem tenne jót.) Ti mit gondoltok? És mit csináljak, ha ez senkit nem érdekel??

Köszi a válaszokat


2013. dec. 24. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki a másik orvos? Gégész? Ha nem,akkor menj el gégészetre,oda nem kell beutaló sem.
2013. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 7. 21:17
 3/3 A kérdező kommentje:

Az egyik orvos iskolaorvos volt, a másik fül-orr-gégész (ahol tanulok), a harmadik pedig a lakcímemhez legközelebbi fül-orr-gégész.

Leírom mi történt, mert röhej az egész. Az iskolaorvoshoz mentem el ezzel a panasszal, ő akkor azt mondta, hogy torokgyulladásom van csak, de csúnya a mandulám, nézessem meg fül-orr-gégésszel, mert lehet, hogy nem ártana kiszedni. Elmentem abban a városban kórházba, ahol tanulok. Valóban nem kellett beutaló sem. A modorról, ahogy beszéltek velem, már ne is beszéljünk. Végig flegmázott velem az orvos, hogy minek megyek oda torokgyulladással. A mandulámon jól látható kerek foltok voltak, ami szerinte "ételmaradék" volt. Hát erre már nem is tudok mit mondani.... ez volt a csúcsa az egésznek. Aztán miután közöltem, hogy 21 éves vagyok, akkor zavarba jött, és onnantól normál hangnemben tudott velem beszélni, és megjegyezte, hogy ő csak 15-nek nézett. (mert ha kiskorú vagyok, akkor van joga így beszélni velem, ha nincs ott hozzátartozóm?!) Mindegy. De nem törődtem bele az ételmaradék diagnózisába, elmentem egy lakóhelyemhez közeli magán fül-orr-gégész rendelésre. Már kicsit belefáradtam az egészbe, nem is mondtam a dokinak semmit, csak nézze meg a mandulám, mert gyakran volt tüszős gyulladásom. Fogott valami dolgot, mondta hogy kellemetlen lesz, és jóó erősen megnyomkodta. (nem simogatta kb, mint az ételmaradékos szakorvos :'D) és jó mélyről jött belőle a genny. Szóval az nem ételmaradék volt, meglepő módon. Mondta, hogy ezt el kell távolítani, és júni 30-án ki is szedték a mandulám. Ezt a kérdést még decemberben tettem fel, júniusig szinte folyamatosan torokfájással ébredtem, hol beteg voltam, hol nem. Kiszedték akkor, és azóta csak egyszer voltam beteg. Nem bántam meg, sokkal jobb lett.

Hihetetlennek tartom, hogy valaki elvégez egy orvosit, és ilyen hülyeségeket mond. De a lényeg, hogy szerinte teljesen egészséges volt a mandulám. Hurrá :) Még betegeskedhetnék, hogyha nem hagytam volna annyiban az egészet. Ha másnak is ételmaradék problémája lenne a mandulájával, keresgéljen, amíg nem talál rendes orvost, mert van rá megoldás! ;)

2016. febr. 6. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!