Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A végbélnyílásomon van egy...

A végbélnyílásomon van egy kis bab méretű hólyag mi az?

Figyelt kérdés

nem tudom mi az és azt sem hogy mit kéne tennem

ma WC-zés után elkezdett estefele égni a végbélnyílásom..vártam kb fél órát hogy elmúljon de nem lett semmi. zuhanyzáskor észrevettem hogy van ott egy hólyag és ég folyamatosan akár mit csinálok vér nem volt sehol mert néztem is mert már akkor rögtön utána égett. felrepedt vagy aranyerem van? 16 éves vagyok és ahogy olvastam a gyerekeknél nagyon ritka az aranyér. szerintetek mi lehet ez?



2014. jan. 24. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Aranyér. Nyugi, csak kezdetleges, és egyáltalán nem ritka. Ilyen fajta aranyeret majdnem minden 3. ember megtapasztalja. Előjöhet stressztől, erőlködéstől a wcn, meg ilyesmiktől. Nem kell műteni, orvoshoz sem kell menni vele, el fog múlni. Esetleg kenegetheted, de ha kellemetlennek érzed beszélni róla, akkor nem feltétlen szükséges. Ilyen nekem is ki szokott jönni (kb 4 év alatt 2x) és 2-3 hét leforgása után elmúlt. WC-n ne erőltesd a dolgot, ne piszkáld, meg ilyesmi. Ha súlyosbodna (elviselhetetlen fájdalom, sok vér), akkor kell csak orvoshoz fordulni vele, de nem lesz ilyen probléma.
2014. jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a 2-3 hét alatt végig égni fog vagy csak az elején? egyébként köszi a választ :)
2014. jan. 24. 01:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra nagyon ügyelj, hogy nagy WC használat után mindig mosd meg. Ha jobban érzed akkor kamillateával mosogasd.
2014. jan. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem akar elmúlni, vagy tovább is fáj mint vécézés alkalmával, akkor jobb benézni a háziorvoshoz, mert akkor felír kenőcsöt meg kúpot. Lehet csak ennyi látszik kívül, de belül nagyobb van, csak nem érzed.
2014. jan. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ha orvoshoz mennél.
2014. jan. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
még azóta is ég elég rosszul aludtam...
2014. jan. 24. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Annál inkább menj orvoshoz.
2014. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
sz normális ha még azóta is éget? meg néha viszket
2014. jan. 24. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha most jött elő először, akkor kis kenőcs és el is múlhat, de rá kell szokni arra, ha egy nap mondjuk api 10 órát ülsz, akkor óránként igenis tarts szünetet, és mászkálj, esetleg a székedre tegyél párnát, és szabadidődben mozogj többet.
2014. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!